Kalisz: Rosjanie 10 czerwca wyjdą ze zniczami i przyłączą się do marszu PiS

- 10 czerwca i piłkarze rosyjscy, i oficjele o godz. 8.45 wyjdą ze zniczami i zapalą razem z delegacją PiS lampki pokoju - przepowiadał w programie ?Kawa na ławę? Ryszard Kalisz. Polityk SLD dowodził, że rząd z minister sportu Joanną Muchą niepotrzebnie zawraca sobie głowę zakwaterowaniem Rosjan na Euro 2012. - Oni przecież celowo postanowili zamieszkać w Bristolu! - wyjaśnił.

To dobry pomysł, by Rosjanie przyłączyli się do obchodów miesięcznicy? GŁOSUJ >>

Najpierw minister sportu poinformowała, że negocjuje z Rosjanami zmianę zakwaterowania na Euro 2012. Rosyjscy piłkarze mają zamieszkać w hotelu Bristol, obok którego przejdzie marsz w miesięcznicę smoleńską. Potem Joanna Mucha zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie obchodów 10 czerwca. Bez skutku.

Tymczasem Ryszard Kalisz u Bogdana Rymanowskiego w TVN24 oświadczył, że to wszystko nie ma znaczenia. - Ja przypuszczam, że my o tej sprawie rozmawiamy zbyt wąsko i polsko. W Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej kilka lat temu zostały zmienione władze. Osoby z tej federacji i Putin wiedzą, że 10. dnia każdego miesiąca w Polsce odbywają się takie demonstracje. Doskonale wiedzieli, że 12 czerwca odbędzie się mecz polsko-rosyjski. Oni przecież celowo postanowili zamieszkać w Bristolu - mówił polityk.

"Rosjanie to wszystko zaplanowali!"

- 10 czerwca i piłkarze rosyjscy, i oficjele o godz. 8.45 wyjdą ze zniczami i zapalą razem z delegacją PiS lampki pokoju - przepowiedział Kalisz, zaznaczając, że nie jest to jego "autorskie przypuszczenie", tylko "wybitnego znawcy dusz i polityki rosyjskiej", z którym poseł rozmawiał dzień wcześniej.

- On mi powiedział: "Jak znam Rosjan, a znam też zresztą ton ostatnich artykułów na ten temat z wypowiedziami oficjeli z otoczenia Putina i Federacji, to oni właśnie chcą się przyłączyć do tego, bo im przykro, że była katastrofa". I zobaczycie, panowie, tak pewnie będzie. I nie ma znaczenia, co robi polski rząd i minister Mucha, bo Rosjanie to wszystko zaplanowali! - skwitował polityk SLD.

Czerwona Planeta o zmierzchu, krater, cień łazika i meteoryt [ZDJĘCIA Z MARSA]>>

DOSTĘP PREMIUM