Piasecki o PO: ''Tam naprawdę wszystko zależy od jednego człowieka. Co Tusk powie, to będzie...''

- Paradoks naszej partii rządzącej polega na tym, że tam naprawdę wszystko zależy od jednego człowieka. Jak się rozmawia z szeregowymi posłami PO, to mówią: my byśmy z tymi reformami nie przesadzali, ale co Tusk powie, to będzie - mówił w TVN24 Konrad Piasecki.

W TVN24 publicyści rozmawiali spadających notowaniach PO. - Najtrudniejsze, co PO miała do zrobienia, czyli reforma emerytur, zostało zrobione. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. Mimo to, straty PO nie są aż tak wielkie. Platforma straciła w prawdzie kilkanaście punktów proc. ale nikt tych punktów nie zyskał, one powędrowały do osób niezdecydowanych - mówił publicysta Wiesław Dębski.

- Wzrost puli niezdecydowanych to dla PO zaczątek upadku. Jeżeli powstanie atrakcyjna alternatywa, to przejmie tych wyborców. Moim zdaniem, tą alternatywą nie jest Ruch Palikota, ani Zbigniew Ziobro - dodał Piotr Semka z "Uważam Rze".

Alternatywy dla PiS i PO nie będzie

- Alternatywy dla PO i PiS nie będzie, bo ona nie może powstać w ciągu 3 lat. Chyba, że oburzeni by coś zorganizowali, ale wątpię. Bo oburzeni w Polsce nie są aż tak oburzeni jak na Zachodzie - ocenia Wiesław Dębski.

- PiS stoi na swoich 25 proc. i nie robi nic, żeby pozyskać nowych wyborców. SLD i Ruch Palikota spierają się o to, kto jest bardziej lewicowy. A kwestie merytoryczne schodzą na dalszy plan. Przykład: w debacie o emeryturach Dariusz Rosati z PO powiedział, że program aktywizacji "50 plus" będzie przygotowywany w 2014, a reforma wchodzi w życie w 2013. ikt z lewej strony nawet tego nie zauważył. Nie to ich dziś interesuje - podkreśla Dębski.

W PO wszystko zależy od jednej osoby

- Paradoks naszej partii rządzącej polega na tym, że tam naprawdę wszystko zależy od jednego człowieka. Jak się rozmawia z szeregowymi posłami PO, to mówią: my byśmy z tymi reformami nie przesadzali, ale co Tusk powie, to będzie - komentował Konrad Piasecki z TVN24 i RMF FM.

Dyskutuj na blogach TOK FM>>

''Polska kibolem stoi". Blogerzy o filmie BBC >>

DOSTĘP PREMIUM