Bosacki: "List Obamy do Komorowskiego godny". Nałęcz: Rzecznik nie zna jego treści

Jest już odpowiedź Baracka Obamy na list Bronisława Komorowskiego ws. ostatniej wpadki prezydenta USA. "Dobry, godny list" - komentuje na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Tomasz Nałęcz stwierdził, że to niemożliwe, by Bosacki znał treść listu.

"Prezydent Obama przesłał list prezydentowi Komorowskiemu. Dobry, godny list. Jego treść ogłosi dziś kancelaria prez. Komorowskiego" - napisał na Twitterze Marcin Bosacki. Jednak Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, twierdzi, że Marcin Bosacki nie może znać treści listu. - Prezydent jest jedyną osobą, która zna jego treść. Myślę, że raczej się domyśla (co jest w liście - red.) - stwierdził w Radiu RMF FM.

List Komorowskiego był odpowiedzią na wpadkę Baracka Obamy, gdy ten wręczał pośmiertne odznaczenie Janowi Karskiemu. Powiedział wtedy o "polskim obozie śmierci". Wywołało to ostrą reakcję polskich polityków.

Treści listu naszego prezydenta nie opublikowano. Jednak Komorowski stwierdził w specjalnym oświadczeniu: "Niesprawiedliwe i bolesne słowa o polskim obozie śmierci nie odzwierciedlają, w moim przekonaniu, ani zamysłów, ani poglądów naszego amerykańskiego przyjaciela".

Polskie dworce jak lotniska. Co zobaczą kibice na Euro 2012 [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM