Już po mistrzostwach Mucha trafi na dywanik do Tuska

Jesienią odbędzie się rozliczenie ministrów rządu Tuska - pisze tygodnik "Wprost". To może być trudny okres dla minister Joanny Muchy, która zaliczyła sporo wpadek w czasie przygotowań do Euro. - Po Euro należy dokonać oceny Ministerstwa Sportu - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Grzegorz Schetyna.

Tygodnik przeprowadza wywiad z byłym wicepremierem Grzegorzem Schetyną.

- Gdyby pan miał wrócić do rządu, to stawiałby pan jakieś warunki? - dopytywali dziennikarze "Wprost".

Wg Schetyny na razie nie ma takiego tematu. - I pewnie nie będzie... - dodał Schetyna. - Nie ma dzisiaj i nie będzie jutro. Jeżeli temat się pojawi, będziemy rozmawiać.

Ta kwestia wynikła po ostatnim wspólnym meczu Tuska ze Schetyną. Dziennikarze "Wprost" nie dowierzali, że podczas tego spotkania nie było rozmowy nt. powrotu posła PO do rządu.

- To o czym wy rozmawiacie z Tuskiem? - pytali.

- O polityce, o problemach - mówił Schetyna. - Nie o przyszłości rządu. Za konstrukcję rządu odpowiada Tusk, który będzie premierem do końca kadencji, nie mam w tej sprawie żadnych wątpliwości.

Schetyna też wskazał, że jesień będzie trudnym okresem dla Joanny Muchy.

- Jesień będzie końcem pewnego etapu, będzie to rok po wyborach, czyli naturalny czas podsumowań. Będziemy patrzyli na całość, także na Ministerstwo Sportu. (...) Po Euro należy dokonać oceny tego ministerstwa. Ten turniej to zwieńczenie pracy nad wielkim wyzwaniem. Po mistrzostwach trzeba będzie zamknąć ten etap i znaleźć nowe wyzwanie, nowy cel do zrealizowania.

Fotografia-ikona. I jej bohaterka 40 lat później [ZDJĘCIA AP] >>

TOK FM PREMIUM