Uroczysty obiad premierów z okazji 4 czerwca. Menu: "perliczka, szparagi, salsefia"

Obiad będzie wystawny, a na deser same pyszności. Premier Donald Tusk podejmuje obiadem byłych premierów. Wybierają się wszyscy oprócz Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Obecni będą Tadeusz Mazowiecki, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Hanna Suchocka, Józef Oleksy, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka i Kazimierz Marcinkiewicz.

Na obiedzie nie będzie Jana Olszewskiego, gdyż jest w szpitalu po kolejnej operacji, do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie wybiera się również prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości namawiali premiera Tuska, by zjadł obiad z podwykonawcami autostrady A2, którym nie zapłacono. Ten temat też pewnie padnie przy obiedzie, gdyż rozmowa ma się toczyć wokół Euro 2012.

Miller: Już się poczułem głodny

- Chodzi o to, żeby przed Euro jak Polak z Polakiem porozmawiać, jakie mamy szanse - tak premier tłumaczył zaproszenie polityków.

Obiad będzie wystawny. W menu szparagi z nowalijkami i jajkiem przepiórczym, pierś perliczki z sufletem ziołowym, korzeń salsefii, ciepła sałatka z bobu, żółta fasolka szparagowa, a na deser tarta z truskawkami oraz sorbet z bazylii. - Super. Już się poczułem głodny - uśmiecha się Leszek Miller.

Księżna Kate w czerwieni na jubileuszu Elżbiety II. "Przyćmiła królową" [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM