"Macierewicz znów plecie androny. Można się z tego śmiać, ale to jeden z liderów opozycji..."

- Nasz cudowny Antoni Macierewicz ogłosił, że gdyby 20 lat temu nie obalono rządu Jana Olszewskiego, to nie doszłoby do "strasznego doświadczenia tragedii smoleńskiej" - przytaczała w "Poranku TOK FM" Dominika Wielowieyska. I od razu skomentowała: - Nie należy się z tego śmiać, to mówi jeden z liderów najważniejszego ugrupowania opozycyjnego.

Wielowieyska w porannym przeglądzie prasy odniosła się do felietonu Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej", w którym dziennikarz wspomina wczorajszą konferencję Prawa i Sprawiedliwości dot. 20-lecia upadku rządu Jana Olszewskiego. Podczas tego spotkania Antoni Macierewicz stwierdził, że "gdyby rząd Jana Olszewskiego nie został obalony, to do tragicznych następstw, tych, które związane są z zagładą polskiej elity z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, by nie doszło".

"Działania Macierewicza to kontinuum szaleństwa" >>>

- Można się śmiać z tych głupstw, które Macierewicz powtarza, ale jest to jeden z liderów najważniejszego ugrupowania opozycyjnego - zauważa Wielowieyska. - Śmiać się więc nie należy, tylko martwić, jak można pleść takie androny - dodaje.

"A skrzywdzeni?"

- Nasz cudowny Antoni Macierewicz ogłosił, że gdyby 20 lat temu nie obalono rządu Jana Olszewskiego, to nie doszłoby do "strasznego doświadczenia tragedii smoleńskiej" - kontynuowała dziennikarka. - Szkoda, że Macierewicz nie wspomina tych, których skrzywdził 20 lat temu. Nie wspomina osób, które zostały niesłusznie pomówione o współpracę z SB. A lista ta jest długa - wytknęła Wielowieyska.

"Nie da się zbudować mitu obalenia rządu Olszewskiego. Chyba że nie będziemy trzymać się faktów" >>>

I przytoczyła inny tekst - Piotra Zaremby, który ukazał się we wczorajszej "Rzeczpospolitej". Co prawda Zaremba bierze w obronę rząd Olszewskiego, jednak przytacza jeden cytat. - Dawną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z czasów, kiedy nie przyjaźnił się jeszcze tak bardzo z Antonim Macierewiczem. Wtedy Kaczyński mówił o "liście Macierewicza": "Tę listę przygotowywali ludzie niedoświadczeni, nieznający języka bezpieki. Amatorzy".

- Szkoda, że dzisiaj Jarosław Kaczyński tych opinii nie powtarza - podsumowała prowadząca "Poranek TOK FM".

Doda z czaszką na głowie. Parada Równości w Warszawie [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM