Błaszczak: Euro będzie porażką organizacyjną Polski

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenia, że Euro 2012 będzie porażką organizacyjną Polski. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie rozpoczynają się już w piątek.

Poseł Błaszczak mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że wbrew zapowiedziom rządu turniej nie okaże się sukcesem Polski. Jak stwierdził, mimo obietnic miasta -gospodarze Euro w Polsce nie są połączone autostradami ani szybkimi liniami kolejowymi. Błaszczak przypomniał też, że autostrada miała także połączyć Polskę z Ukrainą. Zdaniem posła jedynym sukcesem na Euro są stadiony, ale za te - poza Narodowym - odpowiadają samorządy.

- Wiele do życzenia pozostawia także przygotowanie Polski do zabezpieczenia Euro - stwierdził Błaszczak. Dziś odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji służb specjalnych w tej sprawie. Pojawią się na nim między innymi minister spraw wewnętrznych, szef policji i ABW. Poseł PiS wyraził nadzieję, że służby staną na wysokości zadania. Jego zdaniem może być jednak o to trudno, bo za bezpieczeństwo odpowiadają osoby mało doświadczone w tej sprawie.

Poseł PiS wyraził równocześnie nadzieję na sukces sportowy Polski. Jego zdaniem nasza reprezentacja ma szanse co najmniej na półfinał, a mecz inauguracyjny z Grecją wygra 1:0.

Planeta miłości na tle Słońca - zobacz tranzyt Wenus [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM