Politycy typują wynik meczu Polska - Grecja. Wymarzone 1:0

- Tak staram się ocenić realistycznie, więc 1:0 dla Polski - typuje wynik meczu Polska - Grecja premier Tusk. Taki sam rezultat obstawiają m.in. Grzegorz Schetyna i Jacek Kurski. Politycy są bardzo ostrożni, ale optymistyczni. Zadowoliliby się jednobramkowym zwycięstwem nad Grekami

Premier nie dał się ponieść emocjom. - Chciałbym powiedzieć 5:0, ale później będziecie się ze mnie śmiali, że nie mam pojęcia o piłce - stwierdził Donald Tusk .

Frakcja 1:0

Jacek Kurski typuje tak jak Donald Tusk. 1:0 dla Polski. Europoseł Solidarnej Polski wie nawet, kto strzeli Grekom bramkę. - To banalne mówić, że bramkę strzeli Lewandowski, ale szczerze mówiąc, nie znajduję innego kandydata. Chyba strzeli w 57. minucie. Ale waham się między 39. a 57. minutą - ironizował.

Taki sam wynik typuje Ryszard Kalisz . Choć podkreśla, że zgodnie z tradycją mecze inauguracyjne kończą się remisem.

Jego partyjna koleżanka Joanna Senyszyn obstawia również 1:0 dla Polski. - Do tej pory z Grecją prawie wszystkie mecze wygrywaliśmy. Zdziwiłabym się, gdybyśmy z Grekami mecz otwarcia na własnym stadionie przegrali bądź tylko zremisowali - podkreśla we "Wprost" Senyszyn. Taki sam wynik typuje Joanna Kluzik-Rostkowska z PO. Skromne 1:0 to zdaniem szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny wymarzony wynik. - Obstawiam 1:0. Jest szansa na wyjście z grupy z drugiego miejsca. Kluczowe będzie pokonanie Grecji - powiedział na antenie Polskiego Radia Schetyna.

O wynik meczu Polska - Grecja "Wprost" spytał także Johna Godsona z PO oraz lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobrę . Obu zadowoli zwycięstwo Polski 2:1.

"Polska dojdzie na szczyt"

Janusz Palikot nie typuje wygranej polskiej reprezentacji w pierwszym meczu. - Z Grecją 1:1. Z Rosją 2:1 dla Polski, a z Czechami 2:0 dla nas. Potem ćwierćfinał to już nie wiem, z kim będziemy grać. Ale też wygramy. Odpadniemy niestety w półfinale - przepowiada lider Ruchu Palikota, który opracował już całą tabelę ME. Więcej optymizmu ma Leszek Miller . - Polska drużyna będzie grała przez całe mistrzostwa. I dojdzie na sam szczyt - mówi lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Z grupy dla przyzwoitości powinniśmy wyjść. Innych przypuszczeń nie będę snuł - ucina Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości.

Jest i większy optymista

Bardziej optymistycznie patrzy na piątkowy mecz Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej. - 3:1 dla Polski. I ta jedna bramka dla Grecji to jest taka asekuracja - mówi przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM