"Gafa prezydenta Obamy przyniosła słodkie owoce" - Passent o "polskich obozach śmierci"

"Dotychczas ukazało się za granicą już ponad 800 artykułów i wzmianek ze sprostowaniem na temat hitlerowskich obozów śmierci. Ukazały się rezolucje i oświadczenia najważniejszych organizacji polonijnych i żydowskich" - pisze na blogu o wpadce prezydenta Obamy Daniel Passent. I podkreśla: "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

Passent na swoim blogu komentuje wpadkę Baracka Obamy, który podczas uroczystości wręczania pośmiertnie Janowi Karskiemu odznaczenia, użył sformułowania o "polskich obozach śmierci". "Gafa prezydenta Obamy przyniosła słodkie owoce" - pisze publicysta "Polityki". I zauważa: na świecie pojawiło się już ponad 800 artykułów i wzmianek ze sprostowaniem dotyczącym niezręcznych słów prezydenta USA.

Wroński: "Polskie obozy" to problem Obamy, nie nasz >>>

Dziennikarz dodaje: "W Polsce również podjęta została akcja edukacyjna, nie zawsze zręczna. We wczorajszej (5 VI) 'Rz' na pierwszej stronie mogliśmy przeczytać, 'kto naprawdę bije Żydów' ('Na Zachodzie plenią się przemoc i nienawiść wobec obcych'). Publikacja utrzymana jest w tonacji "U nas nie ma bananów, a u was biją Murzynów'. Z kolei na stronie ósmej czytamy o 'Polsce przyjaznej Żydom', co potwierdzają panowie Zweigenbaum, Steinberg, rabin Szudrich i inni" - podkreśla Passent.

Cały wpis Daniela Passenta na stronach internetowych "Polityki" >>>

"Zimna Wódka! Gola!" Oto najgorsza drużyna w Polsce [FOTO]

TOK FM PREMIUM