Gronkiewicz-Waltz: Marsz Rosjan? To tylko przejście przez most

- Nie było żadnego wniosku, nie ma zatem zgromadzenia. Nie wydaliśmy więc zgody ani braku zgody. Jest tylko i wyłącznie przejście Rosjan przez most Poniatowskiego na Stadion Narodowy - zapewniła w RMF FM prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent odniosła się do planowanego na jutro przemarszu rosyjskich kibiców pod Stadion Narodowy, gdzie o godz. 20.45 rozpocznie się mecz Polska - Rosja. Rosjanie mają spotkać się o godz. 17 przy stacji PKP Powiśle (zachodni brzeg Wisły).

- Oni nie występowali do nas o zgodę, tylko poinformowali pisemnie o przejściu przez most Poniatowskiego. Mówili, że nie będzie przy tym żadnych politycznych haseł i manifestacji - zaznaczyła w RMF FM Gronkiewicz-Waltz.

- Jeśli złamią obietnice, to będzie świadczyło o tym, że nas oszukali - dodała.

"Obawiam się każdego wielotysięcznego zgromadzenia ludzi"

Według Gronkiewicz-Waltz ewentualne polityczne okrzyki podczas przemarszu Rosjan "to będzie już sprawa policji". - Jeśli się pojawią, policja zastosuje środki adekwatne do sytuacji. Ten wtorek to będzie dla miasta największe wyzwanie. Obawą napawa mnie każde wielotysięczne zgrupowanie ludzi, czy to manifestacja, czy impreza masowa, począwszy od Sylwestra gdzie jest 100 tys. ludzi - powiedziała.

Zapewniła, że "Warszawa jest przygotowana i organizacyjnie nic nie trzeba już poprawiać". - Strefa kibiców nie rodziła do tej pory żadnych problemów, ale to nie usypia naszej czujności.

Upublicznione zdjęcia rosyjskich kiboli z Wrocławia [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM