Ruch Palikota pisze list do Rosjan. "Prawica inspiratorem zadymy"

Ruch Palikota napisał list do ambasadora rosyjskiego w Warszawie. Za zamieszki w Warszawie obwinia w nim "kilkunastoosobową grupę bandytów", a jako inspiratorów wskazuje "środowisko związane z PiS, Radiem Maryja oraz (ruchem) Solidarni 2010".

"Całe polskie społeczeństwo w obliczu zaistniałej sytuacji jest postrzegane przez pryzmat kilkunastoosobowej grupy bandytów, inspirowanych przez środowisko związane z PiS, Radiem Maryja oraz (ruchem) Solidarni 2010" -można przeczytać w liście. Według jego autorów "reprezentują oni niewielką część polskiego społeczeństwa o skrajnych poglądach narodowo-katolickich".

Posłowie z Ruchu Palikota mają nadzieję, że wydarzenia, które miały miejsce przed meczem Polska - Rosja "nie zaprzepaszczą niekwestionowanej przyjaźni oraz współpracy między naszymi krajami".

Na temat zadymy wypowiedzieli się też wczoraj posłowie ruchu na konferencji prasowej w Sejmie. - Nie od wczoraj wiadomo, że środowiska prawicowe, z panami Kaczyńskim i Macierewiczem na czele robią wszystko, żeby podsycać nienawiść i rujnować i tak trudne stosunki z naszym wschodnim sąsiadem. Ta retoryka nienawiści doprowadziła do wczorajszych wydarzeń - powiedział Wojciech Penkalski.

Piękni, uśmiechnięci, przyjaźni. Polscy kibice w obiektywie Niemca [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM