Ziobro odpowiada Kaczyńskiemu: Niech myśli o Polsce, a nie o prezesurze

Zbigniew Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, by przestał budować konflikty na prawicy i podjął współpracę z Solidarną Polską. To odpowiedź na uchwałę Komitetu Politycznego PiS wzywającą działaczy SP do powrotu i wyznaczającą im ostateczny termin na podjęcie decyzji.

Według Zbigniewa Ziobry wszelkie propozycje współdziałania w Sejmie są przez PiS odrzucane na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. Lider Solidarnej Polski uważa, że prezes PiS powinien przestać myśleć o swojej prezesurze i zacząć myśleć o Polsce. Jego zdaniem wzywanie Solidarnej Polski do powrotu jest równie absurdalne, jak byłoby podejmowanie uchwały wzywającej do rozwiązania PiS-u z powodu przegrania w tej formule 6 kolejnych wyborów.

Zbigniew Ziobro nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy nie obawia się o to, że któryś z posłów Solidarnej Polski zdecyduje się jednak wrócić do starej partii. Jego zdaniem w sprawie wyrzucania i ponownego przyjmowania, a także w sprawie wycieków, przecieków i konfliktów należy rozmawiać z prezesem Kaczyńskim.

Według nieoficjalnych informacji członka Komitetu Politycznego PiS rozmowy na temat powrotu posłów Solidarnej Polski są już zaawansowane. Zbigniew Ziobro powiedział, że grupa polityków PiS-u prowadzi też rozmowy na temat transferu do Solidarnej Polski. Jego zdaniem w każdej partii są osoby niezadowolone.

Oberwanie chmury nad Donieckiem - przerwano mecz Ukraina-Francja [ZDJĘCIA] >>>

TOK FM PREMIUM