Kwiatkowski: Zaostrzenie kar, jeżeli sprawca kieruje się motywami narodowościowym

Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział w TOK FM, że PO może proponować zaostrzenie kar, ?jeżeli sprawca kieruje się motywami narodowościowym?. - Ofiarami wtedy jesteśmy my wszyscy, wizerunek naszego kraju - powiedział b. minister sprawiedliwości w rządzie Platformy.

- W przypadku tego typu przestępstw, gdzie do zajść dochodzi, bo sprawca kieruje się motywami narodowościowymi, kara powinna być odstraszająca. Powinna być czytelnym sygnałem - powiedział w programie "Ranni Politycy" Krzysztof Kwiatkowski. - Nie chcemy, żeby do tego typu ekscesów nie dochodziło w najbliższych tygodniach - dodał.

Według posła PO "wymiar szkody w tym przypadku jest nie tylko indywidualną szkodą ofiary, ale także ofiarami jesteśmy my wszyscy, wizerunek naszego kraju".

- Jest kilka projektów, nad którymi pracujemy w parlamencie. Możliwe, że Platforma wyjdzie ze swoją inicjatywą, tego nie wykluczamy. W najbliższych dniach przedstawimy nasze stanowisko - zapewnił.

Zadymy w Warszawie

Zamieszki rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców , którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili na Stadion Narodowy. Fani sbornej poinformowali o nim miasto i poprosili o jego zabezpieczenie. Od początku podkreślali też, że jest to jedynie przejście w zorganizowanej grupie na stadion i nie ma podtekstu politycznego.

W trakcie przemarszu grupa ok. 100 pseudokibiców obu drużyn próbowała jednak doprowadzić do konfrontacji. Nie dopuściła do tego policja. Zakończyło się na bójkach, rzucaniu kamieniami, butelkami, odpalaniu petard i rac. Kilkanaście osób odniosło obrażenia.

Zadymy i bijatyki podczas przemarszu rosyjskich kibiców [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM