Palikot o betonowym tupolewie: Kicz, żenada, kompletny syf

- Kicz, żenada, kompletny syf. Gdyby ktokolwiek z Ruchu Palikota postawił taki pomnik na Krakowskim Przedmieściu, tobyśmy wszyscy wysłuchiwali, że obraziliśmy uczucia religijne - mówił w Radiu Zet Janusz Palikot, komentując odsłonięcie w Kałkowie betonowego tupolewa.
Zobacz wideo

Z betonu i stali. "Nie brałem artystów" [ZOBACZ JAK POWSTAWAŁ POMNIK]>>

Ma odlane z betonu skrzydła, pod którymi zamontowano koła z poloneza. W oknach makiety widnieje sześć portretów osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

"To makabra na temat śmierci"

- Kółka od poloneza, betonowe skrzydła, które nigdy nie polecą, bezguście całkowite - ocenił Janusz Palikot. Dodał, że jego zdaniem robi się krzywdę pamięci ofiar katastrofy. - To jest makabra na temat śmierci, w dodatku całkowicie pozbawiona norm estetycznych. Mam nadzieję, że to się nie okaże wirusowe i nie powstaną tysiące takich tupolewów - powiedział lider Ruchu Palikota.

Palikot: We wszystko mogę uwierzyć, ale nie w to

Palikot odniósł się także do sondaży CBOS dających jego partii 3 proc. poparcie. - W badaniu CBOS napisano, że Ruch Palikota popierają starzy ludzie na wsi. W dużych miastach - zero, młodzież - zero. No we wszystko mogę uwierzyć, ale nie w to - powiedział Janusz Palikot.

Dodał, że według jego badań Ruch Palikota ma 20-proc. poparcie. Opisał, jak wyglądaja notowania innych partii. - PiS ma 22proc, Platforma 26, SLD - 10proc. Taki jest mniej więcej układ sił. Zdaniem Palikota badania telefoniczne nie oceniają preferencji wyborczych, ale bieżące nastroje wyborców.

- Dziś żyjemy EURO. Tusk, syn Tuska, żona Tuska, wnuk Tuska, Komorowski i cała rodzina są na trybunach i media ciągle to pokazują. Atmosfera jest korzystna dla PO. Po EURO poparcie spadnie, wróci do normy - ocenił.

Kibic Tusk i kibicka Merkel. Uśmiechy, żarciki i prawdziwe sportowe emocje [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM