Publicysta "GW": PiS dzieli od władzy 60 minut

PRZEGLĄD PRASY. "Gdyby nie 60 minut między godziną 19 a 20, Kaczyński już by podnosił Polskę z kolan. Te 60 minut to pora dzienników telewizyjnych, które tak zniekształcają rzeczywistość, że Polacy nie wiedzą, jak im jest źle" - pisze Wojciech Szacki w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej", komentując ostatnie wywiady z Kaczyńskim. "PiS dzieli od władzy 60 minut" - dodaje publicysta.

Szacki w swoim komentarzu nawiązuje do ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w "Uważam Rze" i na Niezależna.pl. "Decyduje to, co jest między godz. 19 a 20 w telewizji. A tam jest czysta propaganda sukcesu, pozór spokoju i rozwoju, wszystko całkowicie oderwane od życia. wykreowany świat" - mówi prezes PiS w rozmowie z braćmi Karnowskimi.

Szacki zastanawia się, dlaczego nikt nie zapytał Kaczyńskiego o wynik sondaży wyborczych. "To swoiste dziennikarskie osiągnięcie: nie spytać lidera opozycji o to, dlaczego jego partia przez ponad pół roku od wyborów nie urosła ani ciut-ciut, choć Platforma w tym czasie straciła co czwartego fana" - pisze Szacki.

Cały komentarz Wojciecha Szackiego w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Odsłonięto 10-metrowego tupolewa z betonu. "To wspólny pomnik pamięci" >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM