Kaczyński: zaprezentowaliśmy projekt o in vitro zgodny z nauką Kościoła

- Nie jesteśmy partią konfesyjną. Ale w ogromnej większości przyjmujemy założenia nauki Kościoła - powiedział Jarosław Kaczyński TOK FM. Kościół katolicki sprzeciwia się tej metodzie zapłodnienia.

PiS złożyło projekt ustawy dotyczący in vitro, który przewiduje kary za zastosowanie tej metody przez lekarzy. In vitro miałoby być karane więzieniem .

"Nie tylko Macierewicz. Talibów w PiS jest więcej" [BLOG]

Nie partia wyznaniowa, ale...

- Prezentujemy projekt zgodny z nauką Kościoła katolickiego - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM Jarosław Kaczyński. Jak tłumaczy prezes Prawa i Sprawiedliwości, założenia projektu wynikają z fundamentalnych przesłanek. - Nie jesteśmy partią konfesyjną, ale w ogromnej większości przyjmujemy założenia nauki Kościoła, a te w sprawie in vitro są jednoznaczne - stwierdził Kaczyński.

Warzecha na tropie przychylnego PO "kreta" w PiS>>

In vitro zaszkodzi partii? "Proszę się tym nie przejmować"

Projekt PiS spotkał się z odrzuceniem ze strony innych partii , ale też przychylnych partii prawicowych portali, gdzie inicjatywę nazwano "politycznym samobójstwem" .

Czy PiS zamyka sobie drogę do kolejnych wyborów? - Proszę się nami nie przejmować. Przejmować to się będą niektórzy po wyborach - stwierdził prezes PiS, który dodał, że partia cieszy się ponad 20-procentowym poparciem.

PiS wyciąga starego suchara. In vitro nie jest najważniejsze [BLOG]

Wdzięczenie do Kościoła

Publicysta Tomasz Wołek komentował dziś w TVN24, że złożenie projektów w sprawie in vitro to "brednia i kompromitacja". - Jak można karać za chęć posiadania dzieci? - pytał retorycznie. Jego zdaniem radykalne zapisy projektów jednoznacznie wskazują na to, że intencją jest "chęć przypodobania się Kościołowi, złudnej najbardziej, że się to opłaci przy wyborach".

"Stary suchar","lepsze od bozi". Blogerzy TOK FM o in vitro>>

DOSTĘP PREMIUM