Euro 2012 wzmocni Tuska? Sondaż "Faktów": Poparcie dla PO i PiS od 3 tygodni bez zmian

Wbrew oczekiwaniom mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i na Ukrainie nie przysporzyły partii rządzącej nowych zwolenników. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez SMG/KRC dla "Faktów" TVN poparcie dla PO i PiS od trzech tygodni utrzymuje się na tym samym poziomie - 32 i 26 proc.

32 proc. ankietowanych w sondażu Millward Brown SMG/KRC dla "Faktów" głosowałoby na PO. Na PiS głos oddałoby z kolei 26 proc. biorących udział w badaniu. Poparcie dla obu partii nie drgnęło od momentu rozpoczęcia Euro 2012 w Polsce - badanie tego samego ośrodka z 5-6 czerwca wskazywało na takie same poparcie.

Nieznacznie za to spadła popularność SLD, poparcie dla którego wyraziło 10 proc. ankietowanych - o punkt procentowy mniej niż w poprzednim badaniu. Miejscami zamieniły się też Ruch Palikota i PSL - to pierwsze ugrupowanie w zestawieniu spadło na 4. pozycję z wynikiem 6 pkt proc., podczas gdy Stronnictwo odnotowało 3-procentowy wzrost zaufania i dziś, według badania, zagłosowałoby na nie 9 proc. Polaków.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 27 czerwca. Badanie przeprowadzono na próbie 1007 osób.

Elita wikipedystów wybrała najlepsze zdjęcia 2011 roku Wikimedia Commons [ZDJĘCIA] >>