Hofman: Smoleńsk, 2-letni Szymon, w Polsce winni zbrodni nie są karani

- Ja czuję się w Polsce jak w kraju, w którym winni tak bestialskich zbrodni nie ponoszą konsekwencji - powiedział w Radiu ZET poseł PiS Adam Hofman. Nawiązał tym do ostatnich ustaleń ws. śmierci 2-letniego Szymona oraz do katastrofy smoleńskiej.

Adam Hofman połączył w Radiu ZET katastrofę smoleńską ze śmiercią 2-letniego Szymona. - Jak widzę te sprawy, najpierw Smoleńska, którą umorzono i nie ma odpowiedzialnych, albo tego dziecka, torturowanego i zamordowanego, gdzie matka i ojciec najprawdopodobniej unikną kary. Co to jest za praworządny kraj? Takie są przecieki z prokuratury, że trudno będzie udowodnić winę - stwierdził poseł PiS.

Zobacz wideo

Prowadząca program Monika Olejnik z rezerwą odniosła się do jego porównania. - Może niech pan nie słucha przecieków. I co, to wina Tuska? - pytała. Hofman odpowiedział jej: - Ale dlaczego pani sprowadza do absurdu? Ja czuję się w Polsce jak w kraju, w którym winni tak bestialskich zbrodni nie ponoszą konsekwencji.

Następnie Hofman skrytykował umorzenie przez prokuraturę cywilnego wątku ws. katastrofy smoleńskiej. - Doszło do wielkiej tragedii, a prezydent i duża część polskiej elity zginęła w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, a umorzono śledztwo i postawiono zarzuty tylko jednej osobie. Ja postawię każde państwo europejskie o normalnych standardach demokratycznych i jestem przekonany, że tak by się nie stało - stwierdził.

Dodał następnie: - To musiałoby wywołać trzęsienie ziemi i odpowiedzialność. A w Polsce jak zawsze: Polacy, nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało. A stało się, nie żyje prezydent i są ludzie, którzy muszą za to odpowiedzieć - mówił Adam Hofman.

Poseł PiS jest pewien, że "Rosjanie zacierali ślady" dotyczące katastrofy. Stwierdził również, że prowadzący śledztwo prokuratorzy "są wsłuchani w to, co robi władza". - A ona w sprawie Smoleńska ma jedno zdanie: zamieść pod dywan i zapomnieć - powiedział.

Pionierska wyprawa Polaka. "Tam ludzka stopa jeszcze nie stanęła" [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM