"Najbardziej boli, że posłowie i posłanki wiedzą swoje, a nie chcą porozmawiać..."

- Nie było żadnej dyskusji. Padły dwa argumenty. Pierwszy, że rodzina jest podstawą, oraz drugi - bardziej absurdalny - że ustawa nie zakazuje adopcji parom homoseksualnym, a to znaczy, że ją umożliwia. I to było tyle, jeżeli idzie o stanowisko posłów i posłanek - mówiła w TOK FM o ustawie dot. związków partnerskich organizatorka protestu w tej sprawie Ewa Tomaszewicz.

- Będziemy dalej walczyć, namawiać posłów i posłanki, którzy nam sprzyjają, żeby ponownie złożyli projekt, może troszeczkę inny. Będziemy nadal lobbować, chodzić po biurach posłów i posłanek i pytać ich, co mają zamiar zrobić w naszych sprawach, żeby nam pomóc - zapowiedziała w Radiu TOK FM Ewa Tomaszewicz, jedna z organizatorek demonstracji na rzecz związków partnerskich.

Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich! [BLOG] >>>

Ostatnio sejmowa komisja ustawodawcza odrzuciła projekt ustawy o związkach partnerskich, wniesiony przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota. - Nie było żadnej dyskusji. Padły dwa argumenty: że rodzina jest podstawą oraz drugi - absurdalny - że ta ustawa nie zakazuje adopcji, a to znaczy, że ją umożliwia. I to było tyle, jeżeli idzie o kontrargumenty - opowiadała o posiedzeniu komisji Tomaszewska.

"Nie chcą rozmawiać, nie chcą słuchać"

- To, co nas - stronę społeczną, która brała udział w przygotowywaniu dwóch projektów ustaw o związkach partnerskich - boli najbardziej, to to, że posłowie i posłanki wiedzą swoje, a nie chcą porozmawiać o swoich obawach i nie chcą posłuchać, dlaczego my tej ustawy potrzebujemy - podkreśliła rozmówczyni Pawła Sulika w "Komentarzach" TOK FM.

Wymieniała też, co dzisiaj byłoby największymi udogodnieniami dla par jednopłciowych w Polsce: - Uregulowanie kwestii spadków i darowizn, zaliczenie par do pierwszej grupy podatkowej, kwestia bezproblemowego odwiedzania bliskich w szpitalach, kwestia decydowania o stanie zdrowia partnera i partnerki. Rozumiemy, że posłowie mogą być jeszcze nie gotowi, w przeciwieństwie do społeczeństwa, ale chcielibyśmy merytorycznej dyskusji, a nie absurdalnych zarzutów - stwierdziła.

I zapowiedziała: - Powstaje teraz szersza koalicja organizacji pozarządowych, której celem ma być działanie na rzecz związków partnerskich. Będziemy walczyć.

Jak Europa traktuje homoseksualistów [RAPORT] >>

TOK FM PREMIUM