"Okazało się, że bzdury opowiadane przez prawicę są dziełem nieznanego sprawcy"

Zatkać dziury na prawicy - apeluje w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Maziarski. Publicysta komentuje rzekome włamanie hakera na stronę internetową Fronda.pl i ironizuje: ten sam haker zaczął dopisywać kompromitujące głupoty do tekstów w serwisie wPolityce.pl i wystąpień prawicowych polityków.

Publicysta "Wyborczej" odnosi się do kłopotów, z którymi boryka się od kilku dni serwis Fronda.pl. Jej strona internetowa została zamknięta z powodu - jak tłumaczy jej szef Tomasz Terlikowski - ataku hakerów, którzy zaczęli usuwać ze strony teksty. Na Frondzie.pl pojawił się też kilka dni temu tekst komentujący okładkę "Newsweeka". "Nie da się jej porównać z niczym. Nawet Holokaust nie uderzał tylko w niewinnych, bo w cały przekrój żydowskiego społeczeństwa" - miał napisać w tym komentarzu Terlikowski. Tekst zniknął, a redaktor tłumaczył, że te słowa zostały "dopisane przez hakera".

Strona "Frondy" zamknięta ze względu na "hakerów"? Terlikowski: "Prosimy o wsparcie modlitewne" >>>

Dzisiaj komentuje to Maziarski. Dziennikarz podkreśla, że "trzyma kciuki" za informatyków, którzy "pracują nad zablokowaniem wszystkich dziur informatycznych" w serwisie Fronda.pl. Ale dodaje też uszczypliwie, że: "Po zatkaniu Frondy informatycy powinni się zabrać za inne dziurawe witryny, np. wPolityce.pl. Tutaj Antoni Kościuszko (haker, na którego wskazał Terlikowski - przyp. red.) zaczął dopisywać kompromitujące głupoty do tekstów Łukasza Adamskiego".

"Haker uwziął się na Adamskiego"

Maziarski skupia się na tekście Adamskiego, w którym autor wPolityce atakuje właśnie publicystę "Wyborczej". W swojej publikacji Adamski pisze: "Nic nie stoi na przeszkodzie, bym porównał Maziarskiego do nazistowskiego siepacza ideologicznego z niemieckich klinik, gdzie stosowano masowo aborcję, eutanazję i kierowano się eugeniką. Mogę również nazwać Maziarskiego oraz Tomasza Lisa współczesnymi doktorami Mengele".

Maziarski do prawicowych publicystów: "To o was mówiło BBC" >>>

Wojciech Maziarski odpowiada: "Lektura innych tekstów podpisanych nickiem 'Łukasz Adamski' wskazuje, że haker uwziął się na tego właśnie autora, wklejając do jego postów mnóstwo absurdalnych dopisków ośmieszających portal wPolityce.pl". I ironizuje: "Ciarki mnie przechodzą na samą myśl o tym, że być może po Polsce grasuje seryjny haker, który podrzuca prawicy ośmieszające słowa. Wstawia kompromitujące fragmenty do tekstów medialnych i przemówień politycznych. Nawet do projektów ustaw. Biedny Jarosław Kaczyński musi teraz kombinować, jak tu się wycofać z pomysłu Kościuszki, który wkleił do PiS-owskiego projektu zapis o karaniu więzieniem za in vitro".

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Związki partnerskie na świecie. Kto za, kto przeciw? [MAPY]>>

DOSTĘP PREMIUM