PiS pisze w sprawie in vitro do Gowina i PSL

PiS zaprosił ministra Jarosława Gowina i PSL do okrągłego stołu w sprawie in vitro. W liście do Gowina szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak pisze, że w tej ważnej i wrażliwej społecznie sprawie może dojść do kompromisu ponad politycznym sporem.

Błaszczak powołuje się na deklaracje ministra, z których wynika, że "w PO są parlamentarzyści o konserwatywnych przekonaniach, dla których kierunek etyczny w szeroko rozumianych kwestiach światopoglądowych jest tożsamy ze społeczną nauką Kościoła katolickiego". Zaznacza też, że projekt ustawy przygotowany przez Jarosława Gowina, szczególnie w częściach możliwych nadużyć bioetycznych, jest zgodny z propozycjami PiS.

W liście do szefa klubu PSL Jana Burego Błaszczak powołuje się na deklaracje, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest ugrupowaniem konserwatywnym, przywiązanym do tradycyjnego systemu wartości i zasad moralnych, które pozostają w zgodzie ze społeczną nauką Kościoła katolickiego. Błaszczak wyraża też przekonanie, że porozumienie w sprawie in vitro jest możliwe i potrzebne.

"Niemoralna "prawda" Lisickiego", "kłamstwa". Blogerzy TOK FM o in vitro>>

DOSTĘP PREMIUM