Serafin zaprzecza: "To nie ja nagrywałem". A już w pierwszej minucie nagrania widać, jak... [WIDEO]

Ujawnione dzisiaj przez "Gazetę Wyborczą" nagranie kompromituje PSL. W materiale słyszymy, jak Władysław Serafin wypytuje Władysława Łukasika o przekręty, których dopuszczają się działacze tej partii. Kto włączył ukrytą kamerę? - To prowokacja - twierdzi Serafin i ostro zaprzecza, jakoby to on nagrywał. Ale, jeśli nie nagrywał, to po co przesuwał pilota? I głośnik?

Sam początek materiału wideo. Widzimy, jak Władysław Serafin wskazuje Władysławowi Łukasikowi miejsce, w którym ten ma usiąść. Teraz twarz Łukasika jest w samym centrum obiektywu. Później Serafin podchodzi do półki z kamerą i - uśmiechając się - przesuwa pilota, który zasłaniał obraz.

Taśmy PSLTaśmy PSL Fot. Gazeta.pl Władysław Serafin sięga po pilota

Działacze zaczynają rozmawiać. W trakcie trwającego ponad 40 minut spotkania, Serafin wielokrotnie dopytuje Łukasika o szczegóły opowiadanych przez niego historii. Wreszcie, w ostatniej minucie nagrania, Serafin znowu podchodzi do kamery i... zasłania ją przesuwając głośnik.

Władysław Serafin zasłania kamerę pod koniec nagraniaWładysław Serafin zasłania kamerę pod koniec nagrania Fot. Gazeta.pl Władysław Serafin zasłania kamerę głośnikiem

Kto nagrał materiał? Osoba, która przekazała taśmę "Gazecie Wyborczej", twierdzi, że nagrał ją Serafin. W mediach pojawiają się sugestie, że zrobił to, bo miał nadzieję, że Łukasik - rozżalony po stracie posady w Agencji Rynku Rolnego - opowie rzeczy kompromitujące frakcję Marka Sawickiego, która obsadziła większość stanowisk w ARR. Sam Serafin kategorycznie zaprzecza.

- Wygląda mi to na prowokację, ktoś musiał mi założyć podsłuch, kamerę. Prowadzę otwarte biuro, różni ludzie się tu kręcą. To są niedopuszczalne metody! - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborcza" . To samo powtórzył później w rozmowie z Wiadomościami TVP. - Nie wiem, komu chodziło o skompromitowanie mnie lub mojego otoczenia. To jest po prostu niedopuszczalne zagranie poniżej pasa - stwierdził w stacji.

Po co przesuwał głośnik i pilota - nie wiadomo.

Zobacz wideo

Elita wikipedystów wybrała najlepsze zdjęcia 2011 roku Wikimedia Commons [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM