Minister rolnictwa z zarzutami? Prokuratutra analizuje nagrania [TAŚMY PSL]

PRZEGLĄD PRASY. Według doniesień ?Pulsu Biznesu? Prokuratura Okręgowa w Białymstoku analizuje nagranie rozmowy działaczy PSL i dzisiaj podejmie decyzję, czy postawi zarzuty ministrowi Markowi Sawickiemu w sprawie składania fałszywych zeznań.

Władysław Łukasik w rozmowie z Władysławem Serafinem sugeruje, że szef resortu rolnictwa skłamał podczas składania zeznań jako świadek w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników ARR . Jak donosi "Puls Biznesu", sprawę prowadziła właśnie białostocka prokuratura, która w 2009 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukasikowi i innemu szefowi ARR Bogdanowi T. Obydwaj są oskarżeni o przekroczenie uprawnień.

Sawickiego nagranie "trochę bawi"

Marek Sawicki w rozmowie z "PB" przekonuje, że nie obawia się działań prokuratury. - Prokuratura powinna wszcząć sprawę, aby wyjaśnić wszystkie podejrzenia. Jestem spokojny o zeznania. Wiem, że mówiłem prawdę - podkreśla Sawicki. A co sądzi o samym nagraniu? Stwierdza, że trochę go śmieszy, a on sam na polityce się nie dorobił, a krajowi służy najlepiej jak potrafi.

- Przykre jest, że moją osobę próbuje się wiązać z jakimikolwiek nieprawidłowościami - mówi minister.

Zobacz wideo

Czytaj cały artykuł o działaniach prokuratury i ewentualnych zarzutach dla Sawickiego w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Kwatera główna byłego ministra obrony Chin przerobiona na bar [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM