Pawlak: Sprawę trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania

- Minister Sawicki podjął męską decyzję, jest osobą najbardziej zainteresowaną wyjaśnieniem sprawy i żeby nie komplikować tej sytuacji, zdecydował przedstawić dymisję panu premierowi - powiedział w TVP Info Waldemar Pawlak komentując dymisję ministra rolnictwa. Jego zdaniem sprawę ?taśm PSL? trzeba wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania. To pierwszy komentarz szefa PSL ws. taśm.

Zdaniem Pawlaka bardzo ważne jest, by wszystkie służby państwowe szybko wyjaśniły wątpliwości, "bo tego typu sytuacje nie mogą pozostawać w takim stanie niedopowiedzenia". Sama dymisja według wicepremiera ma przyspieszyć wyjaśnienie zarzutów. - Ta sprawa z naszego punktu widzenia jest ważna. Trzeba ją wyjaśnić bez owijania w bawełnę i bez znieczulania.

- Jeśli okaże się, że minister Sawicki jest niesłusznie posądzony i pomówiony, to liczę na współpracę, by napiętnować tych, którzy rzucali fałszywe oskarżenia - powiedział Pawlak.

Komentując "taśmy PSL" Pawlak powiedział, że "członkowie jego partii zbudowali sobie inną konstrukcję, która z punktu widzenia prawnego jest legalna, ale z punktu widzenia przyzwoitości jest niedopuszczalna". - Jeśli tacy ludzie uważają, że w sektorze państwowym zarabiają mniej niż w sektorze prywatnym, to niech sobie poszukają pracy w tym drugim.

Zobacz wideo

Sawicki podał się do dymisji

- Jutro podam się do dymisji - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki po spotkaniu z wicepremierem Pawlakiem ws. "taśm PSL". Spotkanie dotyczyło wykorzystywania dla własnych korzyści państwowego majątku przez ludowców związanych z podległą Sawickiemu Agencją Rynku Rolnego.

Sawicki podkreślił, że zarzuty ws. ARR to "pomówienia". - Chcę zaapelować do służb, prokuratury, CBA, ale także do państwa o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane - zwrócił się do dziennikarzy Sawicki. - Wierzę, że po pełnym wyjaśnieniu państwo poinformujecie opinię publiczną - dodał.

Zobacz wideo

Według wicepremiera Pawlaka za wcześnie mówić, kto zostanie nowym ministrem rolnictwa, jeżeli dymisja Sawickiego zostanie przyjęta. - Nie dziś o tym mówić - powiedział.

"Honolulu, cały świat, co chcesz" - afery na taśmach PSL [TREŚĆ NAGRANIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM