"Marek nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka"

Komu zależało na skompromitowaniu min. Sawickiego? Wg medialnych spekulacji jednym z motywów mogły być partyjne rozgrywki przed kongresem PSL. Bo Sawicki chciał powalczyć z Waldemarem Pawlakiem o fotel prezesa. - Marek nigdy nie sygnalizował, że będzie konkurentem Pawlaka - mówił w TOK FM Janusz Piechociński. I zaproponował Krzysztofa Hetmana na nowego ministra.

Poseł Janusz Piechociński przypomniał, że do tej pory tylko on oficjalnie zapowiedział start w walce z Waldemarem Pawlakiem. Czy słyszał o apetytach Marka Sawickiego na fotel prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego?

Zobacz wideo

- Jeśli Marek planował objęcie przywództwa, to wystarczyło podczas jesiennego kongresu spowodować, żeby w pierwszym głosowaniu ani Pawlak, ani Piechociński nie dostali wymaganej większości. Wtedy zgodnie ze statutem musi być zgłoszony nowy zestaw kandydatów. Marek Sawicki nigdy nie sygnalizował, że będzie konkurentem Waldemara Pawlaka - stwierdził Piechociński w "Komentarzach Radia TOK FM".

Kłopotek chwali Sawickiego: facet zachował się honorowo

Tysiąc telefonów od działaczy

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zaraz po ujawnieniu rozmowy między Władysławem Serafinem i Władysławem Łukasikiem deklarował, że sprawę trzeba wyjaśnić i ukarać tych, którzy złamali prawo. - Trzeba mieć odwagę wypalenia ogniem, wyskrobania żyletką do spodu - powtórzył w TOK FM.

Ale Piechociński nie chce, żeby odium sprawy uderzyło w tych, którzy nie mają nic na sumieniu. A to według polityka większość działaczy PSL. - Wczoraj miałem ponad tysiąc telefonów, aż mi się aparat zablokował. To nie były telefony od dziennikarzy, tylko od działaczy z terenu. Ich wielka praca poszła na marne, bo teraz z mediów leje się dramatycznie brudny, czarny obraz PSL - mówił.

Kto po Sawickim?

Dymisja Marka Sawickiego otwiera giełdę nazwisk kandydatów na nowego szefa resortu rolnictwa.

Swojego kandydata ma już Janusz Piechociński. Według posła PSL nowy minister musi sprostać bardzo poważnym wyzwaniom. - Wydaje mi się, że moim pierwszym kandydatem byłby Krzysztof Hetman - poinformował.

Hetman to były wiceminister rozwoju regionalnego. Obecnie pełni funkcję marszałka województwa lubelskiego.

"Honolulu, cały świat, co chcesz" - afery na taśmach PSL [TREŚĆ NAGRANIA] >>

DOSTĘP PREMIUM