"Newsweek": Krążą jeszcze dwie taśmy. Groźniejsze dla PO

PRZEGLĄD PRASY. Oprócz taśm PSL krążą pogłoski o jeszcze dwóch innych, nieporównywalnie groźniejszych dla PO - czytamy w "Newsweeku". Pierwsza ma uderzyć w Cezarego Grabarczyka, druga to zapis kompromitującej rozmowy młodego aktywisty PO. Według jednej z teorii nagranie PSL miało być jedynie wstępem do ataku na Donalda Tuska.

W najnowszym wydaniu tygodnika "Newsweek" Rafał Kalukin przedstawia teorie dotyczące pojawienia się taśm PSL. Dziennikarz ujawnia, że są inne groźne dla rządu taśmy. "Od wielu tygodni w światku polityczno-medialnym krążyły pogłoski o taśmach. Tej PSL-owskiej, a także o dwóch innych - nieporównywalnie groźniejszych dla PO".

"Pierwsza miała ujawnić kulisy dopuszczenia upadłej dziś firmy DSS do budowy autostrady A2 - a to obciążyłoby byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka" - czytamy w "Newsweeku". Jest też i drugie nagranie. "(...) To ponoć zapis kompromitującej rozmowy młodego aktywisty PO, który z ramienia ministra skarbu miał uczestniczyć w posiedzeniach zarządów spółek skarbu państwa, doglądając tam interesów partii".

"Newsweek" pisze, że według jednej z teorii taśma PSL-owska była jedynie wstępem do ataku. Bo skoro Tusk zdymisjonował Sawickiego, to będzie musiał postąpić tak samo po ujawnieniu nagrań PO. Dziennikarz tygodnika nie rozstrzyga, kto miałby w ten sposób chwiać rządem.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM