Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?

PRZEGLĄD PRASY. ?Wprost? pisze o rosnących w PiS wpływach senatora i szefa kasy SKOK Grzegorza Biereckiego. Ma to coraz bardziej niepokoić Jarosława Kaczyńskiego.

"Bierecki systematycznie rozszerza swoją strefę wpływów w środowisku PiS. (...) W 'partii Biereckiego' ma być nawet co czwarty ze 135 posłów PiS. (...) Pewne jest jedno: w ciągu najbliższych miesięcy znaczenie Biereckiego będzie rosło" - pisze "Wprost" w tekście zatytułowanym "Milioner kupuje PiS". Według tygodnika "niektórzy posłowie PiS widzą go nawet jako kandydata na prezydenta"; "dba o posłów z drugiego szeregu, zatrudnia ich rodziny, sponsoruje imprezy w ich okręgach wyborczych".

Jarosława Kaczyńskiego niepokoi pozycja Biereckiego, a szczególnie jego dobre stosunki ze Zbigniewem Ziobrą. Ten wsparł senatora w jego kampanii wyborczej, "choć sam był już na wylocie z PiS i odwiedzał kandydatów, których mógł potem z partii wyprowadzić". Bierecki w wydawanym przez SKOK "Gazecie Bankowej" zatrudnił Patrycję Kotecką, żonę Ziobry.

Prezes PiS wezwał na dywanik senatora. "Próbuje Biereckiego na przemian to głaskać, to temperować" - pisze tygodnik. Kaczyński ma na razie odpychać myśl, że wyrósł mu poważny konkurent.

TOK FM PREMIUM