Projekt PO o związkach partnerskich "racjonalny i konserwatywny". Klub zajmie się nim dopiero po wakacjach

Dopiero po wakacjach parlamentarnych posłowie Platformy Obywatelskiej zajmą się projektem ustawy o związkach partnerskich autorstwa Artura Dunina. Taką decyzję podjęło prezydium klubu po ponadgodzinnej naradzie.

- Sam projekt - jak tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska - został przyjęty z dużym zainteresowaniem. Niektórzy mieli wątpliwości co do pewnych rozwiązań, mamy miesiąc, aby każdy dokładnie się z nim zapoznał. To jest naprawdę bardzo racjonalny, bardzo konserwatywny projekt, dający tym ludziom szansę dobrego życia - mówi posłanka.

Ustawa jest gotowa od lutego

Zdaniem wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zapisy przygotowane przez posła Dunina rozwiązują te problemy prawne, które powinny być uporządkowane.

- Chodzi o zagwarantowanie podstawowych praw: do dziedziczenia, opieki w czasie choroby, informacji medycznej, prawa do decyzji o pochówku. To są prawa, które każdy z nas powinni mieć - mówi Kidawa-Błońska.

Projekt PO dotyczy zarówno par heteroseksualnych, jak i homoseksualnych. Ustawa jest gotowa od lutego, ale do tej pory nie dostała zielonego światła od władz klubu.

DOSTĘP PREMIUM