Krasowski: Kaczyński ma jedno zajęcie - obalić Tuska

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze w "Polityce" o polskiej prawicy Robert Krasowski.

"Polska prawica ma jasno wytyczony cel i zmierza do niego prostą drogą. Jej dzisiejsze emocjonalne rozedrganie jest sprawą poboczną. Objawem nie tyle szaleństwa, ile frustracji. Bo prawica jest sfrustrowana na niewyobrażalną skalę. Nawet nie dlatego, ze słabnie i traci na znaczeniu. Ale ponieważ zrozumiała, że przestaje być strona sporu, że nie jest już przeciwnikiem, ale obiektem złośliwej obserwacji." - pisze Krasowski w felietonie "Prawicowy umysł".

Niezgoda na rządy Tuska

Publicysta zastanawia się w tekście nad tokiem myślenia prawicowych polityków i publicystów. Jego zdaniem, centralnym punktem w prawicowym umyśle jest niezgoda na rządy Tuska. "Jej powodów jest wiele" - pisze i wymienia zarzuty prawicy wobec premiera: pozbawiona ambicji polityka, zdemoralizowanie Polaków, zmienienie ich w lemingi, oblanie testu po katastrofie smoleńskiej. Ten ostatni zarzut, zdaniem Krasowskiego, zmienił Tuska z przeciwnika - we wroga prawicy.

"Nie będzie silnego państwa"

"Zasoby Tuska są bez wątpienia większe, ale gniew Kaczyńskiego jest potężniejszy. Tusk ma sporo zajęć, Kaczyński jedno - obalić Tuska. Z tą myślą się budzi, z tą myślą zasypia" - pisze Krasowski i zwraca uwagę na skutki takich pragnień prawicy.

Zdaniem publicysty, jeśli Kaczyński obali Tuska i dojdzie do władzy, unicestwi wszelkie prawicowe marzenia o lepszej Polsce. "Nie będzie silnego państwa. Nie będzie upragnionej republiki. Bo większość Polaków nigdy nie uzna go w roli narodowego przywódcy" - stwierdza Krasowski.

Więcej w "Polityce" >>

DOSTĘP PREMIUM