Kalemba: Od 2014 r. rolnicy będą płacić podatek dochodowy
Nowy minister mówi, że projekt ustawy wprowadzającej podatek został już uzgodniony z Ministerstwem Finansów. Objęcie rolników podatkiem dochodowym zapowiedział w listopadowym exposé Donald Tusk.
Kalemba kontynuuje więc linię poprzednika, Marka Sawickiego (PSL), mimo że jako poseł miał opinię przeciwnika zmian w rolnictwie. - Podatek dochodowy w rolnictwie należy wprowadzić, bo to będzie prawdziwa ocena sytuacji w gospodarstwach rolnych. Czy chcemy, czy nie, polityka UE idzie w tym kierunku - mówi minister.
Dodaje, że podatek dochodowy zastąpi podatek rolny, który dziś płacą rolnicy. Bo - jak podkreśla nowy minister - nie ma mowy, by rolnicy płacili dwa podatki. Podatek dochodowy naliczą gminy i będzie stanowił ich dochody, jak teraz podatek rolny. Według Kalemby stawka podatku na początku powinna być na tym samym poziomie co podatek rolny.
Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"
DOSTĘP PREMIUM
- KRRiT na wojnie z TVN24. Mieszkowski o Świrskim: PiS-owski talib. Prowadzi nagonkę na wolne media
- Zła wiadomość dla kierowców. "Nawet 9-10 złotych za diesla na polskich stacjach"
- PiS dofinansuje SOR-y, ale tylko tam, gdzie ma poparcie. "Wyborcy opozycji nie zasługują na dobrą opiekę medyczną"
- "Na jego oczach zawaliło się 25 budynków. Zginęła jego rodzina". Katastrofalna sytuacja w Syrii
- "To zbrodnia". Reżim Asada nie dopuszcza pomocy do ofiar? "Ludzie pod gruzami są skazywani na śmierć"
- "Siła kłamstwa" na sejmowej komisji. Opozycja o Świrskim i KRRiT. "Próba represji i zastraszania"
- Przemoc psychiczna nie zostawia śladów w postaci siniaków. Dlatego tak trudno ją zauważyć
- Po co Hołownia i Kosiniak-Kamysz znów ogłosili, że łączą siły? "Nie ma co zaczynać od końca"
- Turcja. Polscy strażacy wydobyli spod gruzów mężczyznę. "Pierwszy uratowany człowiek"
- Wpadł do wody, interweniowała policja. Pijanego kajakarza ukarano mandatem