Kwaśniewski: Zaplątanie Michała Tuska w sprawę Amber Gold mnie zbulwersowało

PRZEGLĄD PRASY. - Sprawa Amber Gold jest prawdziwym, bolesnym zaskoczeniem. Ona rzeczywiście dowodzi słabości działania niektórych instytucji państwa: prokuratur, służb specjalnych, które powinny mieć baczenie na te wszystkie instytucje finansowe, parabanki... - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z tygodnikiem ?Wprost?.

Były prezydent podkreśla: - Przecież tu chodziło tylko o zdrowy rozum! Jeżeli 28-letni facet "wychodzi" na pierwsze strony gazet, robi ogromne pieniądze, jest sponsorem wielu ważnych wydarzeń (...), to było proste pytanie: czy to jest geniusz, czy mamy do czynienia z czymś podejrzanym. I jeszcze pojawiła się informacja, że ten człowiek był już skazywany za wyłudzenia i oszustwa!

Kwaśniewski sprawę Amber Gold nazywa bulwersującą i mówi, że zbulwersowało go też zaplątanie w nią Michała Tuska. Zastrzega jednak, że w przypadku syna premiera "sprawa jest delikatna". - Dzieci mają prawo do swoich decyzji, ale są też służby, które mają szanse poinformowania rodzica, że dzieciak wchodzi na teren co najmniej ryzykowny - zaznacza w rozmowie z "Wprost" Kwaśniewski.

Zdaniem byłego prezydenta afera Amber Gold nie skończy się dramatycznie, ale zmniejszy zaufanie do rządu i do premiera Donalda Tuska.

Artykuł przeczytasz w serwisie Wprost.pl >>

DOSTĘP PREMIUM