Słaba opozycja kluczem do triumfów PO. "Zasługują na czerwoną kartkę" [PUBLICYŚCI]

Mimo bardzo złych ocen, jakie zbiera rząd Donalda Tuska, jego partia prowadzi w sondażach. Z dużą przewagą. Wg najnowszego badania na PO chce głosować 35 proc. Polaków, a na PiS 27 proc. - Platforma ma dobrą sytuację dlatego, że konkurencja jest taka, jaka jest - komentował w TOK FM Michał Szułdrzyński.

Sondaże przeprowadzone po wybuchu afery Amber Gold konsekwentnie pokazują, że sprawa nie zaszkodziła partii rządzącej.

Według najnowszego badania, przeprowadzonego dla RMF FM, na Platformę Obywatelską chce głosować 35 proc. wyborców.

PiS może liczyć na 27 proc. głosów. SLD popiera 11 proc. Polaków, Ruch Palikota 7 proc. a PSL - 6 proc.

Sondaż przeprowadzony w ubiegłym tygodniu dawał PO 36 proc. poparcia.

- Obserwujemy bardzo duże "rozjechanie się" sondaży poparcia dla rządu i premiera oraz sondaży dla partii politycznych. Widzimy niskie poparcie dla rządu, w sondażach dla partii - PO ciągle prowadzi. Z dużą przewagą. Widać, że Platforma ma dobrą sytuację, bo konkurencja jest taka, jaka jest - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Czerwona kartka dla opozycji

Zdaniem Tomasza Machały cała opozycja zasługuje na czerwoną kartkę. Ale publicysta jest przekonany, że ostrzeżenia nie robią wrażenia na partiach opozycyjnych. O czym najlepiej świadczy to, że Jarosław Kaczyński po jesiennym drugim expose premiera przedstawi swoje wystąpienie. Ale nie będzie to część sejmowej debaty, tylko "wystąpienie na własnych zasadach".

- Nie spodziewam się więc zmian w sondażach. Chyba że PiS i Jarosław Kaczyński zaczną brać udział w grze politycznej na normalnych zasadach - mówił Tomasz Machała z portalu Natemat.pl.

Wg komentatora Poranka Radia TOK FM jedyną możliwością, żeby Prawo i Sprawiedliwości zaczęło wygrywać w sondażach, jest... stworzenie własnej firmy badawczej. - I ta firma będzie przedstawiać sondaże we własnej gazecie. Inaczej Jarosław Kaczyński dostawać będzie lanie - stwierdził Machała.

Pozorny fenomen Platformy [BLOG]

DOSTĘP PREMIUM