Większość pytanych nie chce komisji ws. Amber Gold [WYNIKI SONDAŻU]

Zdecydowana większość pytanych przez nas czytelników portalu Gazeta.pl jest przeciwna powstaniu komisji śledczej ws. Amber Gold.

Sejm zajmie się w czwartek projektem PiS w sprawie powołania komisji śledczej ds. Amber Gold - zdecydowało we wtorek prezydium Sejmu. Solidarna Polska chce, by izba na tym posiedzeniu zajęła się także jej projektem o komisji śledczej. Projekt SP popiera też Ruch Palikota.

Czy powinna powstać komisja śledcza ws. Amber Gold? Na tak sformułowane pytanie w naszej sondzie 45 proc. (godz. 18.45) odpowiedziało: "Nie, niech sprawą zajmie się prokuratura, politycy powinni się od tego trzymać z daleka". Kolejne 26 proc. także nie chce takiej komisji, ponieważ uważa, że "będzie nieskuteczna i jej członkowie będą się bezproduktywnie kłócić".

16 proc. pytanych odpowiedziało, że komisja powinna powstać: "Ta afera pokazała, że w tej kwestii organy ścigania się nie sprawdzają, i to musi zbadać komisja". Kolejne 12 proc. uważa, że "trzeba sprawdzić, czy jacyś politycy nie są zamieszani w działalność tej firmy". Tylko jeden proc. nie miał zdania w tej sprawie.

DOSTĘP PREMIUM