"TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"

TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba. Publicysta "Uważam Rze" w komentarzu do sprawy zarzutów dla Kory za posiadanie marihuany stwierdza, że w Polsce brakuje dziś opinii środka - "nie ma miejsca na neutralność".

"Dziś można być albo obrońcą kultury narkotycznej, albo próbować ją powstrzymać" - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Zaremba. Stwierdza, że Zbigniew Ziobro słusznie apelował w liście do piosenkarki, by nie odgrywała roli symbolu w kwestii zażywania marihuany.

Publicysta "Uważam Rze" przypomina też wywiad wokalistki Maanamu dla "Wprost", w którym "głosiła, że trawa to nic groźnego". I piętnuje TVN za wyszydzanie Ziobry i stawanie po stronie Kory w jej sporze z wymiarem sprawiedliwości.

"Bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"

Według Zaremby w zdominowanej przez dyskurs medialny rzeczywistości Polski ("życie toczy się w mediach") brak dziś jest opinii umiarkowanych, wyważonych. "Bo wszystko jest nasze albo wasze, nie ma miejsca na neutralność" - podkreśla komentator "Rz". Przywołuje też przykład dziennikarza RMF FM i TVN Konrada Piaseckiego, zaatakowanego w sieci przez prawicowych internautów za (jawnie sarkastyczne - red.) stwierdzenie o potrzebie legalizacji wszystkich narkotyków.

I to dlatego według niego "TVN, telewizja kiedyś w sprawach obyczajowych ostrożna, staje dziś w pro-Korowym froncie": "Bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy".

TOK FM PREMIUM