Twitter ocenia wystąpienie Kaczyńskiego: "Polska drugą Grecją!"

- "Spokojna siła". "Konkret". "Jesteśmy świadkami rodzenia myszy" - to kilka opinii z polskiego Twittera, który o 13 pochylił się nad wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego. Twitterowicze mieli kłopot z ustaleniem głównego wątku wystąpienia. Honoru prezesa bronił europoseł Ryszard Czarnecki.

- "Kaczyński wystartował. Na razie jak u Mitteranda: spokojna siła... PiS-Alternatywa-dobry pomysł. Trzeba to powtarzać i 1000 razy - choć to przecież oczywiste. Kaczyński: walka z bezrobociem - plan na 10 lat! Konkret. I pokazuje, że ma plan" - entuzjazmował się Czarnecki. Był chyba najaktywniejszym politykiem na mikroblogu. Co chwila komentował słowa szefa swojej partii.

"Rysiek, uspokój się"

- "Rysiek, uspokój się! Prezesa nie można spokojnie wysłuchać! Celowo to robisz? Sabotaż jakiś? Bo doniesem komu trza..." - zakpił szybko (wyrzucony z PiS) europoseł PJN Marek Migalski. Dołączył do niego Wojtek Szacki z "Gazety Wyborczej" - "Ryszard Czarnecki wytrwale pracuje na diamentową statuetkę im. Wacława Jarząbka" - oceniał.

Tusk porządzi kilkanaście lat?

Poza politykami PiS przemówienie prezesa przyjęte było raczej chłodno. - "Cóż, kilka lat temu prognozowałem rządy Tuska na 7 lat. Tymczasem - za sprawa takiej opozycji - zapowiadają się na lat kilkanaście" - napisał Eryk Mistewicz. Prezesa natychmiast w obronę wziął Czarnecki: - "Mistewicz z Centrum Informacyjnego Rządu. Slogany anty-PiS, pochwały Tuska za wszystko, łącznie z Amber Gold. Śmieszne. Ale ekspert" - drwił europoseł PiS. I zapewniał: - "To nie plan polityczny na "1 sezon", jak mówiły media - ale na 2-3 kadencje. To nie tylko taktyka, ale już strategia".

Gimnazja to zły pomysł?

Na Twitterze na bieżąco komentowane były niemal wszystkie pomysły przedstawiane przez szefa PiS: - "Likwidacja gimnazjów - twardy, kolejny konkret JK. To nie żadne bla-bla i że PO zła, bo zła" - pisał Ryszard Czarnecki. - "Jeśli chodzi o gimnazja, PiS ma moje pełne poparcie :)" - deklarował Konrad Piasecki z RMF. A dziennikarz Błażej Strzelczyk krytykował inne edukacyjne pomysły: - "język polski, historia, religia ważniejsze od matematyki, fizyki i chemii. Będzie kraj humanistów bez pracy. Wybawcy z PiS".

O co chodziło?

Jaki był przekaz szumnie zapowiadanej konferencji Prawa i Sprawiedliwości? Tomasz Kuzia: - "Niestety, im dalej w las, tym bardziej dochodzę do wniosku, że jesteśmy świadkami rodzenia myszy". Michał Kolanko przyznał bezradnie: - "Trudno stwierdzić, czemu to wystąpienie miało służyć". Pomysł ma Konrad Piasecki: "Sondaże wytyczają strategię. Głównym przekazem PiS będzie teraz hasło "jesteśmy alternatywą dla rządzących". JK powiedział to z 5 razy".

Tygodnik "POLITYKA" chciał pomóc i zaproponował hasło: "Polska drugą Grecją!".

Na skuteczność prezesa Prawa i Sprawiedliwości wskazywał niezawodny Ryszard Czarnecki: - "Kaczyński w Warszawie wyparł medialnie Komorowskiego na Jasnej Górze" - ogłosił.

TOK FM PREMIUM