Giertych pozywa "Fakt" w imieniu Michała Tuska

Roman Giertych złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie "Fakt" i wnioski ugodowe wobec "Super Expressu" i tygodnika "Wprost". - Od "Faktu" domagamy się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych.

- Chodzi przede wszystkim o próbę przedstawienia całej afery Amber Gold jako rzekomo afery Michała Tuska, gdy tymczasem jest to młody człowiek, który jest ofiarą Marcina P., a nie żadnym współwinowajcą - mówił dla portalu Gazeta.pl Roman Giertych. Dodaje, że "niektóre media posuwały się do takich stwierdzeń, jakoby Michałowi Tuskowi groziła kara 10 lat pozbawienia wolności i inne insynuacje naruszające dobra osobiste".

- Domagamy się usunięcia skutków naruszeń tych dóbr osobistych poprzez złożenie odpowiednich oświadczeń, przede wszystkich przez Ringier Axel Springer - mówił Giertych.

Od "Faktu" domaga się przeprosin na różnych portalach i na pierwszej stronie gazety. Jeżeli chodzi o "Super Express" i "Wprost" Giertych wystąpił o ugodowe rozwiązanie sporu przed sądem.

Słowa Romana Giertycha na Twitterze skomentował już ze zdziwieniem reporter tygodnika "Wprost" Michał Majewski:

To już kolejny raz były wicepremier Roman Giertych przygotowuje pozew w imieniu osób związanych z PO. W lutym, gdy Radosław Sikorski zapowiadał pozwanie do sądu gazet, które opisały jego rzekomy konflikt z Władysławem Bartoszewskim, reprezentować miał go właśnie Roman Giertych .

DOSTĘP PREMIUM