'Pomysł prezesa PiS to katastrofa finansów po 2020'

- Wśród pomysłów Jarosława Kaczyńskiego nie ma ani jednego, który uwzględniałby sytuację gospodarczą świata i Europy oraz jej wpływ na Polskę - tak o ostatnich propozycjach gospodarczych PiS pisze w ?Gazecie Wyborczej? Witold Gadomski.

Milion nowych miejsc pracy i religia w pełnym wymiarze - propozycje PiS na 10 lat

- Pomysłem nie tylko księżycowym, ale wręcz nieodpowiedzialnym jest zapowiedź obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia najniższych emerytur poprzez zaniechanie ich opodatkowania. W dodatku wycofanie się z podniesienia wieku emerytalnego natychmiast zostałoby "docenione" przez rynki finansowe, które zażądałyby wyższych odsetek od pożyczek dla polskiego rządu - tłumaczy Gadomski.

- Ekonomiczni eksperci PiS nie pokazali nawet najbardziej prostego kosztorysu tych pomysłów. Partia ta, zamiast zacierać ręce, że ktoś za nią wyjął kasztany z ognia (konkretnie Platforma Obywatelska), proponuje katastrofalne rozwiązanie. Wycofanie się z podniesienia wieku emerytalnego oznaczałoby katastrofę finansów publicznych po roku 2020. Kaczyński nie będzie już wówczas czynnym politykiem, ale jego następcy borykaliby się z tym problemem. (...)Tak jakby szef PiS mówił: światowy kryzys to zmartwienie rządu. Ja mam dla Polaków same słodycze. Taką postawę może prezentować tylko polityk, który nie wierzy w to, że kiedykolwiek będzie miał realną władzę - pisze Witold Gadomski. Więcej w jego komentarzu w "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz wideo

Tusk: Wolę Kaczyńskiego, który bawi się kalkulatorem niż zapałkami

TOK FM PREMIUM