Wałęsa o Kaczyńskim: Nie ufam ludziom, którzy nigdy nie pracowali, nie musieli rano wstawać

- Kaczyński na niczym się nie zna. Nigdy nie pracował, a ja nie mam zaufania do ludzi, którzy nigdy nie pracowali, nie wstawali wcześnie rano - mówił Lech Wałęsa w Kontrwywiadzie RMF FM. Były prezydent przyznał także, że podoba mu się obecny premier.

- Ja już tylu premierów przeżyłem, a mi się Tusk jakoś najbardziej podoba. Jest dość daleko z narodem, ale przy rządzeniu się trzyma - mówił Konradowi Piaseckiemu Lech Wałęsa.

Jarosław Kaczyński według niego z kolei "sam na niczym się nie zna". - Nigdy nie pracował, a ja nie mam zaufania do ludzi, którzy nigdy nie pracowali, nie wstawali wcześnie rano - mówił polityk. Dodał: - Jest bardzo inteligentny, bardzo przebiegły, ale ten intelekt idzie w złą stronę - stwierdził były prezydent.

Wszczepić politykom i biznesmenom czipy

Lech Wałęsa znalazł także oryginalny sposób na rozwiązanie problemu indolencji w polityce i wielkim biznesie. - Ja czekam na moment, aż każdy polityk, każdy, kto, chce zostać politykiem, będzie miał wstawiony czip. I żebyśmy mogli wiedzieć, z kim każdy śpi, co robi, ile pieniędzy ma, żebyśmy mogli wszystko o nich wiedzieć. Chcesz być politykiem, musisz się na czipa zgodzić - mówił Piaseckiemu.

Także poczynania biznesmenów powinny być mocno monitorowane. - Czip nagrywa wszystko, wszystko sprawdza... Nie będą nas oszukiwać - skwitował były prezydent.

Polityk deklarował co prawda, że "każdego człowieka kocha i szanuje", ale ponieważ "większość gra", to musi upierać się przy czipie. - Będę wiedział, z kim śpi, co mówi, ile ma pieniędzy, bo tam wszystko będzie napisane.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM