Tusk: Giertych reprezentuje mojego syna, bo jest bardzo skutecznym adwokatem

- Moja rodzina zdecydowała i tę decyzję rozumiem. Jedynym powodem wyboru mecenasa Romana Giertycha jest jego skuteczność. Ten wybór wydaje się bardzo racjonalny - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy rzeczywiście Giertych jest najlepszym adwokatem dla Michała Tuska.

- Wszyscy znamy kontrowersyjną przeszłość polityczną Romana Giertycha. W mojej ocenie jego politycznych postaw nic się nie zmieniło - zaznaczył premier na dzisiejszej konferencji prasowej.

- Moja rodzina zdecydowała się (na współpracę z Giertychem - red.) i tę decyzję rozumiem. Jedynym powodem wyboru tego mecenasa jest jego skuteczność. Ten wybór wydaje się bardzo racjonalny - powiedział Tusk i zaznaczył, że zdecydowała "bardzo dobra reputacja Giertycha jako skutecznego prawnika".

Fakt, że to Giertych będzie reprezentował Michała Tuska w sporze z "Faktem", wyszedł na jaw w poniedziałek. Prawnik złożył już pozew przeciwko tabloidowi i wystosował wnioski ugodowe skierowane do "Wprost" i "Super Expressu". Chodzi o publikowane w tych gazetach doniesienia dotyczące Tuska juniora i Amber Gold.

TOK FM PREMIUM