Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym

Grafik Tomasz Jakub Sysło odpowiedział rysunkiem Januszowi Korwin-Mikkemu, który stwierdził, że w telewizji powinniśmy oglądać tylko ludzi pięknych i zdrowych. Teraz Korwin-Mikke za ten rysunek pozywa do sądu. O sprawie pisze ?Gazeta Wrocławska?.

Korwin-Mikke skrytykował ostatnio idee paraolimpiady. "Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa" - napisał na swoim blogu - "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądac ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety" - dodał.

Grafik Tomasz Jakub Sysło, poruszający się na wózku inwalidzkim, zilustrował słowa Korwin-Mikkego rysunkiem, zamieszczonym w serwisie naTemat.pl. Widać na nim niepełnosprawnego mężczyznę jadącego na wózku w kierunku wyznaczonym przez strzałkę z napisem "Do gazu". Pod obrazkiem napisano: "Hasło Janusza Korwin-Mikkego, by nie oglądać inwalidów w TV".

embed

Fot. tsyart.wordpress.com

Korwin-Mikke pozywa, Sysło konsultuje się z prawnikami

Rysunek ten obraził Korwin-Mikkego. - Pozew złożę najdalej w poniedziałek - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wrocławską". - To nadinterpretacja tego, co napisałem. A napisałem, że sport jest po to, by wygrywali najlepsi, a nie inwalidzi. Nie jest też przyjemne oglądać, że posyłam ludzi do gazu - dodaje.

Sysło sam zastanawia się nad złożeniem pozwu. Jest po konsultacjach z prawnikami, ale czeka, aż pierwszy ruch wykona polityk. - Naruszył moje dobra osobiste. W tym, co Korwin-Mikke napisał na swoim blogu, najbardziej załamało mnie twierdzenie: "Powinniśmy oglądać zdrowych, pięknych, a nie zboczeńców i inwalidów". To są poglądy sprzed dwóch wieków - mówi artysta.

TOK FM PREMIUM