Premier z PiS-u? Tylko prezes. "Każdy inny kandydat to figurant" [WYNIKI SONDY]

Nie wierzycie w to, że premierem z ramienia PiS-u może być ktoś inny niż Jarosław Kaczyński - pokazują wyniki naszej sondy. Spytaliśmy dziś o to, kto może być tajemniczym kandydatem na premiera, którego nazwisko PiS ma ogłosić pod koniec września. "Prezes Kaczyński - każdy inny kandydat to figurant" - odpowiedziało najwięcej, czyli 29 proc. naszych czytelników.

Politycy PiS zapowiedzieli dziś, że pod koniec miesiąca, najpewniej 29 września, partia ta ogłosi nazwisko swojego kandydata na premiera. - To będzie prawdziwy hit tej jesieni - zapewnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł PiS Krzysztof Szczerski.

Politycy PiS dali też kilka wskazówek nt. tego, kto będzie tajemniczym "hitem": będzie to osoba z tytułem profesora, nieudzielająca się w bieżącej polityce. Kto to może być? - to pytanie zadaliśmy naszym czytelnikom, dając kilka nazwisk do wyboru. W sondzie do godziny 15.00 wzięło udział ponad 2,6 tys. osób.

Większość, bo 29 proc. z was, w ogóle nie wierzy, że premierem z ramienia PiS-u może być ktoś poza Jarosławem Kaczyńskim. Spośród innych polityków najwięcej wskazań uzyskała Zyta Gilowska - 13 proc. 9 proc. z was sądzi, że będzie to jakaś inna osoba z tytułem profesorskim. 26 proc. uważa, że nie będzie to żadna ze wskazanych przez nas osób, ale jakaś "prawdziwa niespodzianka".

Jeśli chcesz zagłosować w naszej sondzie, możesz to zrobić tutaj >>>

DOSTĘP PREMIUM