"PiS ośmiesza się na każdym kroku". Gilowska albo prezes SKOK-ów na premiera?

Poseł Ruchu Palikota - Armand Ryfiński - typuje, że kandydatami PiS na premiera będą Zyta Gilowska albo prezes Kasy Krajowej SKOK Grzegorz Bierecki. Polityk nie zostawia suchej nitki na Prawie i Sprawiedliwości. - PiS ośmiesza się na każdym kroku. Program partii powinien recenzować Tadeusz Rydzyk - mówił w TOK FM.

Nazwisko kandydata PiS na premiera mamy poznać jeszcze w tym miesiącu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkręcają atmosferę i zapowiadają, że kandydat będzie "hitem jesieni".

Kogo typuje poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński? - Moim zdaniem to będzie Zyta Gilowska, albo prezes SKOK-ów senator Grzegorz Bierecki - mówił polityk w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem polityka, partia Jarosława Kaczyńskiego chce odwołać rząd Donalda Tuska z jednego powodu. Bo ma "jeden program: być przy władzy".

Oczywiście z zupełnie innych pobudek Janusz Palikot forsuje pomysł zmiany rządu. - Ruch Palikota chce odwołania, bo ten rząd szkodzi państwu - podkreślał poseł Ryfiński.

Tadeusz Rydzyk w roli recenzenta

Gościowi "Poranka Radia TOK FM" nie podoba się też inny pomysł Prawa i Sprawiedliwości - debata z ekonomistami.

- Najpierw dyskutuje się z ekonomistami, jak ma taki program gospodarczy partii wyglądać. Czy to ma sens najpierw ogłaszać program, a potem dyskutować? Chodzi o PR. O to, żeby mieć czas antenowy w mediach i żebyśmy o tym dyskutowali. Ten "program" powinni recenzować Tadeusz Rydzyk i abp Michalik - szarżował poseł Ryfiński.

Według polityka Ruchu Palikota, to co Jarosław Kaczyński przedstawił w swoim niedawnym expose, nie jest programem gospodarczym. - Program jest wtedy, jak idą za tym konkretne ustawy. I jeżeli wiemy, skąd wziąć pieniądze - uważa gość TOK FM.

Dlatego zdaniem Ryfińskiego znacznie bardziej godne zainteresowania niż to, co robi PiS, są ostatnie działania Ruchu Palikota. - Złożyliśmy pakiet bardzo ważnych ustaw, o których nikt w Polsce nie pomyślał - stwierdził.

W pakiecie znajdują się m.in. ustawy zmniejszające składki na ZUS, wprowadzające podatek solidarnościowy płacony przez biznesmenów. Ruch Palikota chce też zlikwidować śmieciowe umowy o prace.

DOSTĘP PREMIUM