"Jak debil" czy "dobry fachowiec"? Politycy o synu Tuska

- Syn premiera sprawiedliwie się ocenił - powiedział Tomasz Nałęcz, mając na myśli określenie "debil", jakim określił się sam Michał Tusk. - To dobry fachowiec - tak z kolei uważa minister transportu Sławomir Nowak.

- Młody pan Tusk popełnił w tej sprawie bardzo wiele błędów i, jak sam to ocenił, zachował się w tej sprawie bardzo niemądrze - powiedział Tomasz Nałęcz w Radiu ZET. - Jak debil? - przypomniała słowa syna premiera z wywiadu dla tygodnika "Wprost" Monika Olejnik. - Sam tak powiedział. I chyba sprawiedliwie się ocenił -odpowiedział Tomasz Nałęcz. Dodał, że jego zdaniem sprawa Amber Gold "nie jest aferą premiera Tuska".

- Michał Tusk to dobry fachowiec. Cieszę się, że tacy fachowcy pracują w porcie lotniczym w Gdańsku - powiedział w RMF FM Sławomir Nowak. Zaprzecza, aby miał jakikolwiek wpływ na zatrudnienie syna premiera. Nie widzi też powodów, dla których młody Tusk powinien zrezygnować z pracy.

Nowak: Nie zastanawiałem się nad dymisją

- Przeprowadziłem analizę sposobu przyznania koncesji spółce OLT Express, należącej do Amber Gold. Wiem, że nie doszło do złamania prawa, ale sprawdzamy dalej, jak to wszystko funkcjonuje. Chcę mieć 100 proc. pewności, czy wszystko zagrało, by sytuacja - taka jak z OLT - nigdy się już nie powtórzyła. Mam też pewne wnioski legislacyjne - powiedział gość Kontrwywiadu RMF FM.

- Po historii z OLT Express nie zastanawiałem się nad dymisją. Staram się kompetentnie i cierpliwie tłumaczyć opozycji tę sprawę. Niestety, opozycja okazuje się tu wyjątkowo odporna na argumenty i wiedzę - dodał minister transportu.

Komisja śledcza? Nie wykluczam

Prof. Tomasz Nałęcz w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET nie wykluczył potrzeby powołania komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Zastrzegł, że wcześniej chciałby poznać "białą księgę" zawierającą wyjaśnienia urzędów zaangażowanych w tę sprawę.

- Będę zwolennikiem komisji śledczej w tej sprawie, gdyby za kilka miesięcy, kiedy będę miał okazję zapoznać się z wyjaśnieniami odpowiednich urzędów, okazało się, że to wyjaśnienie jest niesatysfakcjonujące. Wtedy komisja śledcza powinna objąć swoim działaniem tę sprawę i sposób jej późniejszego wyjaśnienia - argumentował były przewodniczący komisji śledczej wyjaśniającej aferę Rywina.

DOSTĘP PREMIUM