Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwołany

Premier zdymisjonował Tomasza Kołodzieja - szefa ARiMR-u od marca 2009 roku. To może być efekt czyszczenia spółek rolnych z ludzi związanych z byłym ministrem rolnictwa, skompromitowanym w aferze taśmowej Markiem Sawickim. 

- Stanisław Kalemba zadba o to, by oczyścić te instytucje z tych, którzy naruszyli granice przyzwoitości, a szczególnie, jeśli naruszyli granice prawa - mówił w lipcu Waldemar Pawlak. Jednak żadnych zarzutów wobec Tomasza Kołodzieja nie wystosowano, jest postacią pozostającą w cieniu. Nie jest jednak tajemnicą, że w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dłuższego czasu trwała "cicha wojna" między ludźmi Sawickiego i Pawlaka.

 

Powiązania PSL w spółkach państwowych

Oficjalny komunikat biura prasowego Ministerstwa Rolnictwa nie podaje powodów tej dymisji. - Nie wiem, jakie są powody tego odwołania. Tylko pan minister może się wypowiedzieć, procedura odwołania nie przewiduje konieczności podawania powodów. Minister Kalemba jest w Berlinie, gdzie spotyka się z minister rolnictwa Ilse Aigner i Związkiem Chłopów Niemieckich - mówi dyrektor biura Małgorzata Książyk.

Szefa Agencji odwołano na wniosek ministra, a teraz jego funkcje pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Banaszkiewicz. Niezwłocznie uruchomiono procedurę konkursową, by wyłonić nowego szefa ARiMR.

TOK FM PREMIUM