Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]

Kilka dni temu b. spin doktor PiS-u Michał Kamiński zorganizował w Parlamencie Europejskim wystawę, nad którą patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. - Michał przeszedł dużą ewolucję, oczywiście na lepsze - przyznaje europoseł Krzysztof Lisek, który był jednym z gości wystawy "Kolory prawosławia".

O szczegółach organizacji wystawy pisze "Newsweek" : "Podczas inauguracji ekspozycji 'Kolory prawosławia' (jej autorem jest stowarzyszenie OrthNet) były szef PE Jerzy Buzek wygłosił przemówienie, a doradca prezydenta Aleksander Sosna odczytał list napisany przez prezydenta. Obecnych było też kilku eurodeputowanych PO i PSL. (...) Szczegóły patronatu Kamiński ustalał na wysokim szczeblu. Rozmawiał w tej sprawie m.in. z szefem Kancelarii Prezydenta Jackiem Michałowskim. W efekcie Bronisław Komorowski napisał list, w którym wyraził swoje uznanie dla 'osób, które przyczyniły się do zaprezentowania wystawy () w Brukseli'. Czyli dla Kamińskiego."

Kamiński, podobnie jak np. Roman Giertych, od dawna coraz bardziej zbliża się do Platformy. Wg kuluarowych informacji, doradzał PO w kampanii wyborczej, nie przepuszcza też żadnej okazji, by pochwalić rządzącą partię. Jedną z nich była wydana w tym roku książka "Koniec PiS-u", w której ostro zaatakował swojego byłego szefa Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Spekulacje o jego dołączeniu do Platformy będą coraz częstsze, bo wiosną przyszłego roku odbędą się wybory do europarlementu, a Kamiński startując z listy PJN ma bardzo małe szanse na mandat.

Sam zainteresowany unika wypowiedzi nt. tego, czy Platforma mogłaby go przygarnąć. - Nie ukrywam: jestem bardzo zadowolony, że tylu polityków obozu rządowego zaszczyciło wystawę obecnością - mówi "Newsweekowi".

Kamiński polityczną karierę rozpoczął w skrajnie prawicowym NOP, posłem został po raz pierwszy w 1997 roku z ramienia AWS. Od 2002 do listopada 2010 działał w PiS, gdzie najpierw zasłynął z gorącego poparcia, jakiego udzielił gen. Augusto Pinochetowi, potem - ze swoich zdolności spin doktorskich. To m.in. dzięki prowadzonym przez duet Kamiński-Bielan kampaniom Pis i Lech Kaczyński dwukrotnie pokonali PO w 2006 roku. Kamiński pracował później m.in. w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, w 2009 roku został po raz drugi wybrany do PE.

PO powinna przygarnąć Michała Kamińskiego?

TOK FM PREMIUM