"Kaczyński wskoczył w lukę, którą zrobił rząd". PO musi wyciągnąć wnioski

Zdaniem senatora Marka Borowskiego PiS zyska na zorganizowaniu debaty ekonomicznej. - Ludzie zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - mówił w TOK FM. Bo wg Borowskiego błędem rządu jest brak debat o ważnych problemach kraju. - Kaczyński wskoczył w tę lukę.

Marek Borowski uważa, że największą zaletą poniedziałkowej debaty jest to, że się w ogóle odbyła. - W dzisiejszych czasach nie cierpimy na nadmiar debat ekonomicznych. Może więc to zjawisko zacznie coś pozytywnego - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Senator nie ma wątpliwości, że PiS zrobił to, co powinien regularnie robić rząd. Bo gabinet Donalda Tuska nie rwie się do dyskusji o problemach kraju. Merytorycznych dyskusji. - Nie chodzi o to, żeby się politycznie smagać, tylko przedstawiać Polakom rzetelny stan faktyczny i wyciągać wnioski - uważa Borowski.

Kaczyński uciekł debatą do przodu. Prezes rozmawia z poważnymi ekonomistami, a PO nie" BLOG

Według gościa TOK FM Prawo i Sprawiedliwość dobrze wykorzystało tę słabość rządu. - Kaczyński wskoczył w tę lukę, zebrał ekonomistów. Ludzie nagle zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - stwierdził senator niezależny.

Jak podkreślał Marek Borowski, pochwały należą się liderowi PiS także dlatego, że w czasie debaty w PAN praktycznie nie rozmawiano o tym, co miało być najważniejsze. Czyli o propozycjach zgłoszonych przez prezesa Kaczyńskiego w jego gospodarczym expose.

- Jedyny prof. Gomułka powiedział, że te propozycje rozbijają kompletnie finanse państwa i nie tędy droga. A pozostali ekonomiści mówili o sprawach, które im na sercu leżały. Kaczyński dokonał sprytnego manewru. Najpierw zapowiedział, że będzie dyskusja o jego programie. A potem była rozmowa o wszystkim, tylko nie o tym programie - powiedział gość "Poranka Radia TOK FM".

DOSTĘP PREMIUM