Kurski: Kandydat PiS na premiera? Jakiś profesor, w zamian dostanie "jedynkę" w wyborach do PE

Outsider z tytułem profesorskim, który zdecyduje się firmować konstruktywne wotum nieufności PiS-u w zamian za "jedynkę" w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego - tak w "Kontwywiadzie RMF FM" scharakteryzował kandydata PiS-u na premiera przechodniego rządu Jacek Kurski z Solidarnej Polski.

Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim przyznał, że nazwiska kandydata PiS na premiera przechodniego rządu technicznego nie zna, ale podejrzewa, że będzie to jakiś polityczny outsider. - Jakiś profesor, outsider, zgodzi się zgodzi się firmować ten nieudany polityczny projekt w zamian za "jedynkę" lub inne miejsce biorące w wyborach do europarlamentu - ocenił polityk.

"Była łapanka, złapał się pewnie jakiś profesor"

Europoseł wyraził też swoje przypuszczenia, że przez długi czas mimo zapowiedzi PiS w ogóle nie było żadnego kandydata, który wsparłby planowane konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. - Prezes nie ma nikogo, jest łapanka, złapie się pewnie jakiś profesor - mówił Kurski.

Według niego Jarosław Kaczyński nie mógł wskazać kandydata na premiera nikogo z szeregów partii, żeby uniknąć podejrzeń, że oto namaszcza potencjalnego przyszłego prezesa ugrupowania. - To nie może być nikt z PiS, bo metoda działania prezesa jest taka, by nikt nie wyrósł, bo od razu trzeba będzie go usunąć z partii - tłumaczył.

Kimkolwiek kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera się okaże, Solidarna Polska zaproponuje mu debatę ze swoim premierowskim kandydatem - Tadeuszem Cymańskim. Cymański to według Kurskiego lepsza opcja, bo to polityk "lubiany i powszechnie cieszący się zaufaniem" niż jakiś "noname".

Kaczyński wskaże swojego kandydata dziś o godz. 12 .

DOSTĘP PREMIUM