Bunt w SDP. Grupa dziennikarzy chce rezygnacji Skowrońskiego [LIST]

?Włączenie się Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną oznacza wybór kariery partyjnej i zejście z drogi niezależnego dziennikarstwa? - pisze w liście do władz SDP grupa jego członków, którzy domagają się odejścia prezesa, po tym, jak poprowadził konferencję prasową PiS.

Skowroński, który nigdy nie ukrywał swoich proPiS-owskich sympatii, poprowadził w poniedziałek konferencję prasową, podczas której partia Kaczyńskiego przedstawiła swojego kandydata na premiera - prof. Piotra Glińskiego. Prezes SDP wyjaśniał, że poprowadził konferencję, bo PiS wynajął od SDP salę.

Nieco ponad 20 dziennikarzy, którzy podpisali się pod listem "My się na to nie zgadzamy" , uważa, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie: "Kolega Skowroński złamał art. 21 Kodeksu Etyki Dziennikarskiej SDP: Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć".

Sygnatariusze listu domagają się od Skowrońskiego ustąpienia i zachęcają innych członków SDP do podpisania się pod ich listem.

DOSTĘP PREMIUM