Gliński na premiera, Kaczyński na prezydenta. Hofman: Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć

- Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć profesora Glińskiego - mówił w Radiu Zet Adam Hofman. Jak dodał, w tej chwili Jarosław Kaczyński jest kandydatem na prezydenta Polski.

- W tej chwili kandydatem na prezydenta, my wiemy o tym doskonale, jest Jarosław Kaczyński, a kandydatem na premiera rządu pozaparlamentarnego - przynajmniej na razie taką konstrukcję rozważamy - profesor Gliński - powiedział Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik.

Jak zaznaczył, Kaczyński nadal jest kandydatem PiS na premiera, ale będzie ubiegał się o to stanowisko w wyborach parlamentarnych.

Na pytanie Olejnik, czy wierzy, że opozycja poprze ich aktualnego kandydata na premiera, profesora Piotra Glińskiego, rzecznik PiS odparł: - Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć profesora Glińskiego. Jeśli takie rzeczy, jakich w III RP nie mieliśmy, że Centrum Zdrowia Dziecka zaczyna odmawiać przyjmowania i leczenia dzieci, Donald Tusk i jego pięcioletnie rządy, Janusz Palikot i Leszek Miller akceptują i chcą podtrzymać, to gratuluję szczęścia. Ale moim zdaniem opozycja nie ma wyjścia - zaznaczył Hofman.

Rzecznik PiS zwrócił także uwagę, że deklaracja Waldemara Pawlaka chęci rozmów z opozycją może świadczyć o tym, że wicepremier sprzyja zmianie sytuacji politycznej w Polsce. - Rzecz może być poważna i my staramy się słowa premiera Pawlaka traktować poważnie. Ale może być też tak, że premier Pawlak licytuje się trochę kosztem Platformy Obywatelskiej - przyznał Hofman.

TOK FM PREMIUM