Sikorski: Upadający "Wprost" trafia kulą w płot. "Wprost": A minister upadającej partii...

"Nosi buławę w kieszeni, najchętniej prezydencką, ewentualnie premierowską" - tak o aspiracjach politycznych Radosława Sikorskiego napisał najnowszy "Wprost". Szef MSZ ostro zdementował te doniesienia na Twitterze, nazywając tygodnik "upadającym". I się zaczęło. "Wprost" nie pozostał politykowi PO dłużny, a do dyskusji tradycyjnie włączyli się inni użytkownicy Twittera.

"Trzymać się kierownika i liczyć na falę zmian, która go wyniesie", tak w rozmowie z "Wprost" opisuje strategię polityczną Sikorskiego jeden z polityków Platformy. "Polityczne ambicje Sikorskiego wykraczają poza stanowisko szefa MSZ. Nosi buławę w kieszeni, najchętniej prezydencką, ewentualnie premierowską - są o tym przekonani w zasadzie wszyscy nasi rozmówcy. Na posiedzeniach rządu szef dyplomacji chętnie zabiera głos w najróżniejszych sprawach" - pisze w swoim artykule Anna Gielewska.

"Złośliwość ministra na poziomie chłopaków w gimnazjum"

Materiał nie spodobał się szefowi polskiej dyplomacji. Minister spraw zagranicznych odpowiedział na niego - jak to ma w zwyczaju - na Twitterze. "Red. Anna Gielewska w upadającym @TygodnikWPROST trafia kulą w płot. W 2015 ponownie zagłosuję na Bronisława Komorowskiego".

Jego wpis wywołał natychmiastową reakcję u twitterowych komentatorów. Politykowi odpisał też sam tygodnik: "Trzymając się pana stylu złośliwości, powinien pan dodać: minister upadającej sondażowo partii. Dobrej niedzieli życzymy".

Większość złośliwych czy po prostu negatywnych komentarzy pod adresem Sikorskiego zacytował na swoim profilu Michał M. Lisiecki, twórca Platformy Mediowej Point Group, która wydaje "Wprost". Wśród zacytowanych wpisów pojawiły się m.in.:

"Jednocześnie agresywna i wiernopoddańcza reakcja Sikorskiego pokazuje, jak bardzo wystraszył się tego tekstu w @TygodnikWPROST"

 

"Złośliwość ministra na poziomie chłopaków w gimnazjum. To wypowiedź polityka, ministra czy osoby prywatnej?"

 

"Radsikowi znowu puściły nerwy - chyba że wie coś więcej od nas o problemach tygodnika Wprost #pozew Romana?"

 

"W tekście o Radsiku piszą, że jest arogancki. Rozumiem że ten tweet do "upadającego" @TygodnikWPROST to w języku dyplomacji dementi"

TOK FM PREMIUM